„Neratovická nemocnice skomírá,“ obrátili se na redakci Mělnického deníku v posledních dnech dva čtenáři.

Podle nich už v polovině příštího týdne končí chirurgie a za dalších čtrnáct dní i interna. Celá nemocnice se prý pomalu mění na jednotku dlouhodobé intenzivní péče. Dagmar Dvořáková, mluvčí společnosti Mediterra, která neratovickou nemocnici provozuje, to však odmítá.

„Fáma, že by se nemocnice přeměnila pouze na dlouhodobou intenzivní péči, se rozhodně nezakládá na reálných faktech. V současné době žádná diskuse na toto téma neprobíhá a vedení tuto alternativu nezvažuje,“ potvrdila Dvořáková.

Přeměnu nemocnice na dlouhodobou intenzivní péči popírá i Všeobecná zdravotní pojišťovna.

„Žádné signály o tom nemáme. Každou plánovanou restrukturalizaci lůžek by mělo zdravotnické zařízení projednat se zdravotní pojišťovnou,“ konstatovala mluvčí jedné z největších českých pojišťoven Marcela Mommersová.

Čtenáři tvrdí, že nemocnici opustilo mnoho lékařů a vedení za ně ještě nesehnalo náhradu.

„Od léta na chirurgii chybí lékaři, nyní je tam na plný úvazek dokonce jen jeden. Už ani nebude možné operovat,“ obávají se.
Ani s tím ale Dagmar Dvořáková z Mediterry nesouhlasí, podle ní je na každém oddělení provoz zajištěn.

„Na plný úvazek zaměstnáváme sedmatřicet lékařů, což je v porovnání s ostatními zdravotnickými zařízeními naší společnosti v České republice nejvíce,“ řekla mluvčí firmy Mediterra a vyloučila, že by se schylovalo k uzavření některého z oddělení.

„Provoz chirurgického oddělení bude pouze na několik týdnů omezen, protože plánujeme částečnou rekonstrukci operačního sálu, to není samozřejmě možné provést za běžného provozu,“ upřesnila Dagmar Dvořáková.