„V novém pátém patře pavilonu T je patnáct nadstandardních pokojů, o patro níž má zázemí personál a ve třetím patře jsme zrekonstruovali sedm porodních sálů se sekčním sálem," řekl Deníku Květoslav Durana, provozní ředitel Nemocnice Mělník.

„Šlo o rekonstrukci za 90 milionů korun, která byla pokryta z dotačního programu React 98. Zdravotnické vybavení stálo 35 milionů korun," dodal Durana.

Při slavnostním otevření nové části porodnice vzpomínal Radek Havlas, lékařský ředitel nemocnice a primář gynekologicko-porodnického oddělení, na své první dojmy po příchodu do Mělníka. „Když jsem sem před osmi lety přišel poprvé, budova mi připomínala "báječná léta socialistické výstavby" a sám pro sebe jsem si říkal, že to je skanzen. Situace se ale brzy začala obracet k lepšímu,“ řekl Havlas.

Nahlédnutí do nově zrekonstruovaného patra porodnice Mělník | Video: Alena Hedvíková

Porodnice nyní nabízí už devatenáct takzvaných nadstandardů. Žen, které si chtějí první chvíle s miminkem užívat za přítomnosti svého partnera, totiž přibývá.

„Už nějaký čas vnímáme zvýšený zájem o naši porodnici také od žen z Prahy a okolí, které pro porod svého miminka hledají místo s individuálním přístupem," poznamenal primář gynekologicko-porodnického oddělení.

Nemocnice se rozrůstá i o další oddělení. „Aktuálně stavíme zcela nový pavilon, jehož součástí budou oddělení dlouhodobé lůžkové péče včetně hospicových lůžek a oddělení lůžkové rehabilitace. Půjde o 120 lůžek na 72 pokojích, jednolůžkových i dvojlůžkových,“ potvrdil provozní ředitel Durana s tím, že první pacienti budou mít možnost plně využívat služeb obou oddělení už v průběhu roku 2024.