Nepříznivá epidemiologická situace a zvýšený výskyt respiračních onemocnění jsou příčinou zákazu návštěv, který v Nemocnici v Mělníku platí na všech odděleních s výjimkou oddělení dlouhodobé lůžkové péče a porodnice.

Na obou odděleních, která nejsou příchozím zvenku uzavřena, však musí návštěvníci dodržovat stanovená pravidla: nesmí mít příznaky žádné infekce, před vstupem na oddělení absolvují dezinfekci rukou a dýchací cesty budou mít kryté jednorázovou ochranou, například respirátorem FFP2. Zároveň je nezbytné, aby dodržovali pokyny zdravotníků. Návštěvy jsou možné i u pacientů v terminálním stádiu, výhradně ale po dohodě s ošetřujícím lékařem.

Základní školy Jindřicha Matiegky v Mělníku.
Další incident mezi dětmi ve škole v Pražské ulici. Žák skončil na pohotovosti

V neratovické nemocnici jsou zatím návštěvy bez omezení. Naposledy tam byly zakázány na interním oddělení na přelomu minulého a tohoto roku, tento zákaz ale padl už před měsícem. Stejně jako v nemocnici ve Slaném, kde se léčí také pacienti z Kralupska.

Z části regionu kolem Mělníka zase bývají někteří pacienti hospitalizováni v Mladé Boleslavi, tamní Klaudiánova nemocnice zakázala návštěvy už v posledním lednovém týdnu - podobně jako v Mělníku s několika výjimkami, lidé tam mohou nadále navštěvovat nezletilé pacienty, pacienty s omezenou svéprávností a pacienty v terminálním stadiu nevyléčitelných onemocnění.