Před pondělním polednem hasiči z Mělníka mířili do Cítova. „Lidé se báli o svého souseda, který nebral telefon ani nereagoval na zvonění,“ řekl velitel mělnické hasičské stanice Zbyněk Štajnc a dodal, že jednotka za dohledu policistů otevřela dveře bytu, v němž našla zesnulého muže.

Ve stejném dni před devatenáctou hodinou vyjížděli mělničtí hasiči k Tupadlům, kde skončil na střeše osobní automobil. Při havárii ve voze zůstal zaklíněný osmdesátiletý pasažér, jehož dostali ven ještě před příjezdem hasičů lidé, kteří projížděli kolem nehody. Hasiči pak s pomocí vyprošťovacího automobilu převrátili auto zpět na kola a odstavili ho mimo silnici.

Řidič osobního auta, který
v úterý po druhé hodině ranní havaroval v Tišicích, přidělal práci energetikům. Při svém manévru porazil nejen dva elektrické rozvaděče, ale také lampu veřejného osvětlení. 
U nehody, při níž se nikdo nezranil, zasahovali mělničtí hasiči.

Úterý nebylo šťastným dnem ani pro šoféra kabrioletu, který u Vidimi skončil na střeše. Muže zaklíněného pod rychlým vozem vysvobodili až mělničtí hasiči, kteří ho dostali ven za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Pak ho předali záchranářům.

Zhruba tři kilometry dlouhá byla olejová skvrna, kterou hasiči z Mělníka vyjeli likvidovat ve středu ve čtyři hodiny ráno do místní Mladoboleslavské ulice. „Sorbentem jsme posypali nejvíce znečištěný úsek v délce zhruba dvě stě metrů, o zbylou část se pak postarala správa a údržba silnic,“ konstatoval Zbyněk Štajnc, podle něhož se nezjistilo, z jakého vozidla olej unikl.

Ve středu odpoledne si výjezd hasičů z Neratovic, Kralup a z vodochodského letiště vyžádala nehoda, ke které došlo na dálnici D8 u Zlosyně. Osobní auto, jež na přívěsu převáželo naftový agregát, se převrátilo na střechu. Z agregátu při havárii na silnici unikla nafta, kterou hasiči odstranili sorbentem, vůz poté převrátili a odklidili do odstavného pruhu. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění.

Následující den hasiči 
z Mělnicka odstraňovali pohonné látky ze silnice v Brozánkách, v mělnické Mladoboleslavské ulici a ve Klích, kde upoutali pozornost jednoho ze řidičů. Ten pak, zabrán do práce hasičů, naboural do jiného auta. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Hasiči auta odstranili ze silnice a o nepozorné motoristy se postarali policisté.

V pátečním ránu neratovičtí hasiči mířili do jednoho 
z tamních panelových domů. „Byli jsme požádáni o otevření bytu. Upadla v něm pětaosmdesátiletá žena, která nebyla schopná odemknout,“ uvedl Zbyněk Štajnc a dodal, že hasiči seniorku snesli před dům, kde už na ni čekala záchranná služba.