Starosta Deníku potvrdil, že byla podepsána smlouva o dílo se zhotovitelem, kterým se stalo sdružení firem Kasten a EMH.

„Podle smlouvy předáme do 14 dnů staveniště a může se začít. Je tam ale problém. Pod budoucí poliklinikou totiž leží teplovod, který zásobuje místní záchranku. Místo překladu jsme se domluvili, že dojde k přepojení na plyn, což je nyní v řešení,“ uvedl Kroužecký.

Povolení od záchranné zdravotnické služby, která spadá pod Středočeský kraj, získalo město už v loňském roce. „Tehdy nemohl nikdo tušit, že přijde válka na Ukrajině, ale všechna povolení jsme dostali,“ upřesnil starosta.

Začne oslovování lékařů

Město dlouhodobě trápí nedostatek lékařského personálu. Nedávno kvůli němu došlo k dočasnému přesunutí neratovického porodního oddělení do dvanáct kilometrů vzdálené mělnické nemocnice. Budoucí poliklinika by tento problém mít neměla.

„S přesnějšími podmínkami a termínem nástupu teď plánujeme oslovit lékaře. To před podpisem smlouvy nešlo. Jsem optimista a věřím, že místa zaplníme,“ odpověděl starosta na otázku, zda se podaří kapacitu nového zdravotnického zařízení naplnit.

Nová poliklinika, jež se stala jedním z kontroverzních témat v předvolební kampani, byla poprvé představena veřejnosti před dvěma roky. Hotová by měla být do osmnácti měsíců od podepsání smlouvy.

Náklady na její výstavbu jsou odhadovány na 241 milionům korun.