„Už nyní probíhá přístavba ZŠ Ing. Miroslava Plesingera-Božinova, kde vznikne desítka nových učeben,“ uvedl starosta Neratovic Roman Kroužecký (Společně pro Neratovice).

Od dětí se na jaře radnice přesune k seniorům a začne rozšiřovat domov pro seniory. Dům kněžny Emmy by se přístavbou měl rozšířit o 62 míst. Radnice nyní vybírá firmu, která nový pětipodlažní objekt a také nástavbu nad stávajícím přízemním spojovacím krčkem postaví.

V létě podle starosty města začne růst v Neratovicích poliklinika. „Měla by mít 24 ordinací, rehabilitaci, optiku a prodejnu zdravotních potřeb,“ popsal Kroužecký. Náklady na budovu v Urxově ulici mají přesáhnout sto milionů korun, část by měla pokrýt dotace.

Poslední velký projekt závisí na tom, jak úspěšné bude město při žádosti o dotaci. „V případě přidělení dotací chceme zahájit ještě letos stavbu parkovacího domu s kapacitou více než 400 míst,“ řekl Koružecký. Parkovací dům by sloužil i jako P+R v návaznosti na nové stanice autobusů a vlaků v Mánesově ulici.