Neratovičtí zastupitelé na svém posledním zasedání zamítli změnu územního plánu, která by vybudování velkého obchodního střediska umožňovala.

O změnu z výhradně obytného území na území obytné smíšené žádal zastupitelstvo majitel pozemku, teplický developer Jaroslav Třešňák. Netajil se přitom tím, že by v lokalitě rád postavil obchodní centrum s hypermarketem a velkým parkovištěm. Podle dopisu adresovaného vedení města plánoval pestrý objekt obchodní vybavenosti s možným umístěním cyklostezky a řešením parkování.

Neznámý záměr

Neratovická starostka Lenka Mrzílková však uvedla, že město nemá žádnou konkrétní informaci o skutečném záměru investora. Zároveň připomněla, že na pozemku je bytová zástavba s obchodní vybaveností možná už nyní. „Nešlo tedy o to, co se tam bude stavět, ale o změnu využití daného území," vysvětlila.

Většina zastupitelů se následně shodla na tom, že s navrhovanou změnou územního plánu nesouhlasí, z dvaceti přítomných bylo čtrnáct pro jeho zamítnutí. Proti záměrům Jaroslava Třešňáka už mnoho let bojují také obyvatelé blízkých bytů, kteří dokonce založili sousedskou iniciativu a formou různých námitek a petic se snaží případnou výstavbu obchodního centra zastavit.

„V místě by se navýšil hluk, zhoršil by se provoz a ohrozilo by to místní maloobchodníky," připomněla za občany Jana Šmídová.