Parkoviště u staré neratovické benzínky, kde u malých stánků nakupovali lidé každý čtvrtek, osiřelo. Místní zákazníci přišli po letech o trhy, na kterých drobní prodejci nabízeli sadby, ovoce a zeleninu i oblečení. „Dala se tam pořídit spousta zajímavých věci a často levněji než v marketech," připomněl Vratislav Hlubuček z Neratovic.

Podle neratovické starostky Lenky Mrzílkové se trhy rozhodl ukončit jejich provozovatel. „Příčinou prý bylo, že trhovci už neměli takový zájem, A docházelo tam k potížím s parkováním," vysvětlila. K zániku trhů možná přispěla i povinnost nově zavedené elektronické evidence tržeb pro trhovce.

Po ukončení trhů u staré benzínky se někteří prodejci přesunuli do zadní části na parkoviště na náměstí Republiky. „Někteří už požádali o souhlas s prodejem na parkovišti na náměstí u kolejí, kde stojí pekař," potvrdila Mrzílková a dodala, že město chce zachovat možnost prodeje regionálních výrobků. Prostor už ale nedostanou ti, co nabízejí levný textil a zboží, které je možné koupit v obchodech. „Další stánky zřejmě umístíme na betonovou plochu u kašny, ale jen s omezením vjezdu automobilů," říká starostka.

Pokud by se v budoucnu podařilo nalézt vhodnější plochu, město by prý oblíbené farmářské trhy podpořilo.