Zájemce čeká nejen seznámení s výběrem knížek pro děti a naučných knih spojených s rodičovstvím a péčí o dítě. Pracovnice knihovny zároveň rády poradí, jak a proč s dětmi číst nejlépe už v miminkovském věku. Rodiče si mohou vyzkoušet i různá rytmická i pohybová cvičení nebo relaxační arteterapii. V knihovně navíc postupně vzniká takzvaná lekotéka, což je speciální fond didaktických hraček a pomůcek pro rozvoj motoriky, senzorických schopností, paměti, řeči a dalších dovedností.

Všechna setkání se uskuteční v úterý od deseti hodin dopoledne. První setkání se uskuteční v úterý 19. února od deseti hodin a je primárně určeno pro děti přibližně od šesti měsíců, zapojit se však mohou všechny děti do tří let věku. Každé setkání bude připraveno tak, aby je mohli navštívit noví i pravidelní návštěvníci.

Setkání s relaxační arteterapií pro rodiče s dětmi a nabídka knížek pro děti s metodikou čtení je připraveno na úterý 16. dubna. Knihovna se představuje bude na programu 18. června. Na rodiče čekají hrátky s miminky, povídání o knížkách a s knížkami pro děti, metodika čtení, rytmická a pohybová cvičení. V září pak přijde na řadu setkání s relaxační arteterapií pro rodiče s dětmi a nabídka knížek pro děti s metodikou čtení. Poslední bude potom v listopadu znovu pořad Knihovna se představuje.