Hřiště v hodnotě 1,596 milionů korun bylo vybudováno na základě projektu Lucie Galiové z ateliéru Loca Plan v přírodním stylu s využitím bezpečných a odolných prvků.

„U vstupu je umístěn stojan na kola a odpadkový koš na tříděný odpad a je zde počítáno také s případným umístěním mobilního WC. Vstupní a centrální část včetně propojovacího chodníku je vyskládána ze žulových kostek lemovaných záhonem suchomilných trvalek a travin. Plocha v severním rohu je určena nejmenším dětem, jsou na ní dva domečky, z toho jeden se skluzavkou, kruhové pískoviště uprostřed a houpací koník mimo dopadovou plochu na trávě. Západní roh je pak určen pro dynamické herní prvky – na dopadové ploše z drcené kůry je situována houpačka pro větší děti a kruh z palisád pro přeskakování nebo posezení,“ popisuje neratovická místostarostka Lenka Mrzlíková. Doplňuje také, že na jižní straně hřiště leží největší dopadová plocha s rozměrnou lezeckou strukturou přírodního charakteru, která je tvořena velkými dřevěnými kládami.

Několik herních prvků je potom rozmístěno v borovicovém lesíku. Na hřiště, které se bude na noc uzavírat, se vstupuje z ulice V Hájích.

Po loňském roce, kdy byla vybudována dvě nová hřiště Na Výsluní a v Byškovicích, se jedná o další rozšíření nabídky pro mladší děti. „Nyní se chceme zaměřit na zajištění zázemí pro starší děti a mládež, pro které plánujeme vybudování skateparku a  parkourového hřiště. Hlavním úkolem je teď nalezení vhodného místa pro tyto účely,“ dodává místostarostka.