Stejně jako v minulých letech musejí návštěvníci neratovického letního koupaliště oželet plavání ve velkém bazénu. Náklady na rekonstrukci nebo nové vybudování bazénu jdou totiž do desítek milionů korun a radnice města na to peníze nemá.

„Je to pro nás finančně nedostupné. Máme pouze polovinu částky, která by byla na tuto investici potřeba, peníze však musíme rozdělit na všechny potřebné akce ve městě,“ prozradil starosta města Miroslav Lid.

Přesto se radnice snaží stav koupaliště zlepšovat každoročními postupnými rekonstrukcemi a opravami.

Například letos bude uvedena do provozu nová recirkulační stanice v neplaveckém bazénu s klouzačkou, která slibuje průzračnou vodu. „Dnes zkušebně bazén napouštíme, abychom zjistili možné závady. Přes víkend plánujeme zkušební provoz a bude-li vše v pořádku, od pondělí otevřeme pro veřejnost,“ řekl včera pro Deník Martin Suchomel, provozovatel koupaliště.

V posledních pěti letech bylo v rámci postupné celkové rekonstrukce koupaliště opraveno sociální zázemí, neplavecký bazén i s klouzačkou pro děti a trubní rozvody vody. Na ty právě letos navázala stavba recirkulační stanice.

Přestože se původně na letošní rok počítalo s opravou brouzdaliště a skokanské věže, ani tento záměr kvůli nedostatku peněz prozatím nevyšel.