VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Neumann drama nečeká, ale může nastat!

MĚLNÍK - Rekonstrukce kanalizace náměstí, úprava podmiínke pro zisk startoivacích bytů, obchvat. O tom jsme si povídali se starostou Mělníka Miroslavem Neumannem.

7.9.2007
SDÍLEJ:

Mělnický starosta Miroslav Neumann tvrdí, že rada města by mohla bez problémů fungovat i v pěti lidech.Foto: Deník

Když se ohlédnete za devíti měsíci letošního roku, co se podařilo dokončit? Z čeho máte dobrý pocit?
Blíží se ke konci projekty na revitalizaci náměstí. Mám dobrý pocit, že se u zastupitelů našel souhlasný hlas k tomu, abychom se na tom dohodli, jak revitalizace má vypadat. Rozhodně je tu i uvažovaná rekonstrukce kanalizace v centru města. Na jedné straně se nám podařilo rozlousknout oříšek vzhledem k Evropské komisi, na druhé straně ještě není vyhráno.

Takže to je kladné a záporné dění. Můžete to vysvětlit?
Stále není vyřešen ten problém, který má Česká republika s Evropskou komisí ohledně provozovatelských modelů. To znamená, že infrastrukturu ve vlastnictví města provozuje soukromá společnost. To je problém, který nemůže město samostatně řešit. My jsme řešení našli. Spočívá v tom, že náš projekt za zhruba 600 milionů korun rozdělíme na dva samostatné projekty. První je za 400 milionů. Bude vybudována nová síť, která není zatížena provozovatelským modelem a na její provozování můžeme vyhlásit výběrové řízení. Tím splníme podmínky Evropské komise. Zbydou nám rekonstrukce stávajícího vedení za 200 milionů korun. Tam budeme čekat, jak se podaří republice dohodnout s příslušnými komisaři.

Je ještě něco, o čem lze hovořit, že se nepovedlo dokončit?
Tíží nás samozřejmě více věcí, ale nelze říci, že by ty záležitosti byly ukončeny definitivně. Spíše hovořme o tom, co se nám dosud nepodařilo vyřešit. A je to pochopitelně otázka obchvatu, kdy v podstatě určité napětí, zaplať pán Bůh, že to není válka. Ke každému jednání zveme občanské sdružení, bohužel se ještě obávám, že jsme společnou řeč nenašli.

Shrnete-li situaci, jaký je stav nyní?
Platí, že byly zahájeny práce na tzv. malém obchvatu, to je tedy průtahová, veřejností tolik napadaná komunikace. Současně s tím jednáme s krajským úřadem o řešení takzvaného velkého obchvatu, který by byl součástí přeložky silnice I/16 Mělník – Mladá Boleslav. Dříve se jednalo pouze o jedné, teď se jedná souběžně o dvou akcích.

Říkal jste, že byly zahájeny práce. Co to konkrétně znamená?
Zpracovávají se studie, provádějí se geometrická zaměření My jsme trochu změnili trasu první etapy, abychom se vyhnuli boření rodinných domků v Rousovicích. Takže jsme to převedli do řepného placu areálu cukrovaru. Na to se zpracovává změna územního plánu. A debatovat se o tom bude na úterním zastupitelstvu.

Lze říci, že v této oblasti jste spíše optimista, nebo pesimista?
(po dlouhém váhání) Já jsme pesimista. Spíše pesimista. Dokud tady na Mělníku nenajdeme společnou řeč, tak do toho okamžiku jsem pesimista.

Nejbližší jednání městského zastupitelstva se koná už v úterý.
Ano, od 16 hodin v zasedací síni městského úřadu v Mělníku.

Je veřejnosti přístupné?
Pochopitelně.

Můžete prozradit, zda očekáváte dramatická jednání u některých projednávaných bodů?
Nikdy nemohu říci, že připravujeme drama. Ale drama může samozřejmě nastat u jakéhokoliv projednávaného bodu.

Takže co byste vypíchl z programu?
Jsou tam určitě body s dosahem do budoucnosti. Třeba změna územního plánu městské památkové zóny.

To znamená?
Střed města. Tady reagujeme na nové požadavky, které se neobjevily v souvislosti s přestavbou budovy Holdu.

Můžete bý ještě konkrétnější?
Nám se stále nedaří vyřešit otázku tohoto baráku. Čím déle se to táhne, tím je to horčí.

Barák je tedy váš?
Ano, barák je náš. Teď řešíme to, že se v minulosti objevila nějaká zástava na této nemovosti, kdy to ještě nebylo města.

Je tedy nějaká vize Holdu do budoucna?
Jistě. Objevil se návrh, který je prezentován investiční skupinou, která by tu chtěla vytvořit společensko-obchodní centrum. K tomu však potřebují určitou volnost ve využití. O tom budem ejendat.

Ještě nějaká zajímavost?
Diskusi jistě vyvolá poskytnutí příspěvku hokejovému klubu HC Junior Mělník.

V jaké výši?
Milion dvě stě tisíc

Proč si myslíte, že to vyvolá diskusi? Myslíte si, že bude řečeno: Ať si hokejisté seženou peníze od sponzorů a tyhle peníze od města ať jdou do jiných akcí?
Neříkáte to sice zcela přesně, ale v tomto duchu by to asi mohlo být diskutováno.

Takže máte zkušenosti už z minula?
Ano.

Váš osobní názor na poskytnutí této dotace?
Ta otázka by neměla směřovat ani tak dotaci, jako spíše k tomu, zde chceme mít hokej na Mělníku jaký tady je, nebo ho nechceme?

A vy ho chcete?
Já osobně si myslím, že ve dvacetitisícovém městě by hokej své zázemí měl mít. Tím odpovídám i na to, jaký mám názor na podoru či nepodporu hodkejových aktivit.

A co dál projednají zastupitelé?
Budou se upravovat nová pravidla pro poskytování startovacích bytů. V minulosti byla podmínka, že rodina – žadatel musí mít dítě. Já se domnívám, že to byla špatná podmínka. Naopak si myslím, že solidní a perspektivní jednání je takové, kdy rodina si nejprve zajistí bydlení a pak si pořídí dítě. Ne, že si pořídím dítě a nemám, kde bydlet. Tedy budeme jednat o tom, aby i bezdětní se mohli ucházet o přidělení startovacího bytu. Stejně tak musíme projednat a upravit podmínky ve smyslu legislatzivy a takzvaného evropanství. My nemůžeme říkat, že jen to jen pro občany Mělníka nebo pro občany České republiky. Pokud zájemce splní podmínky, tak teoreticky budeme rozhodovat o Řekovi.

Vy si nemůžete dát podmínky – třeba trvalé bydlení na Mělníku?
Obávám se, že bychom narazili na otázky diskriminace. Tohle není financováno z prostředků města. To je potřeba rozlišovat. Když to bude z našich peněz, pak ten následný režim je jiný, než ze státních peněz. Tak je to třeba chápat.

7.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník, pracovník spisovny. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zodpovědnost za komplexní zajištění spisové a skartační služby organizace- soubor legislativních opatření vycházející z právních norem a předpisů, Zodpovědnost za samostatné, správné a úplné nakládání s dokumenty organizace. Zodpovědnost za samostatnou, správnou a úplnou správu a vedení archivu organizace. Zodpovědnost za zveřejňování dokumentů ve veřejném registru smluv, V případě potřeby zastoupení pracovnice sekretariátu v rozsahu: evidence došlé a odeslané pošty, zpracování zápisů z jednání, obsluha datové schránky, Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v.v.i. si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu zrušit, neobsadit nebo nevybrat žádného z uchazečů, a to bez udání důvodu. K výběrovému řízení budou pozváni vybraní uchazeči na základě zaslaného motivačního dopisu a strukturovaného životopisu na adresu uzfg@iapg.cas.cz. Zasláním svého životopisu dáváte, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, souhlas se zpracováním a uchováváním Vašich osobních údajů v personální databázi Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v.v.i. výhradně za účelem získání zaměstnance, a to v rozsahu nezbytném pro průběh výběrového řízení. Tento souhlas platí až do jeho odvolání, nejdéle však po dobu 1 roku od jeho zaslání., 315 639 532. Pracoviště: Ústav živočišné fyziologie a genetiky av čr, v.v.i., Rumburská, č.p. 89, 277 21 Liběchov. Informace: Jana Brandelová, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Elektromontér25 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář elektroúdržby budov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Mělnická zdravotní, a.s., Pražská, č.p. 528, 276 01 Mělník 1. Informace: , .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník15 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - obsluha VZV, příprava expedice pro zákazníka, expedice výrobků, naskladnění a vyskladnění zásob a zboží, Nabízíme: 13 a 14 plat, stravenky, zaměstnanecké benefity formou ticketů na volnočasovou aktivitu, Kontakt: telefonicky po-pá od 8:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Luna plast, a.s. - mělník, Pražská, č.p. 387, 276 01 Mělník 1. Informace: Věra Lemanová, +420 315 626 322.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač21 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha vstřikolisu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - průkaz VZV výhodou , Nabízíme: příspěvek na stravování, doplňková dovolená, Kontakt: telefonicky po-pá 8:00-15:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Retal czech a.s., Strážnická, č.p. 3586, 276 01 Mělník 1. Informace: Alena Vokálková, +420 315 630 324;775 869 124.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Olympik Mělník - Sparta Praha, 2017/2018.

V Mělníku zbrojí na slavného soupeře, Olympik vyzve Spartu

Poutníci.

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Vpíchnutí vzduchu do žíly pacientky znalci neprokázali

Střední Čechy – Příznivě pro obžalovanou vyzněly ve středu znalecké posudky soudních lékařů, které se u Krajského soudu v Praze obsáhle probíraly v rámci projednávání údajného pokusu o vraždu pacientky mladoboleslavské nemocnice členkou ošetřujícího personálu.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT