VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Neumann drama nečeká, ale může nastat!

MĚLNÍK - Rekonstrukce kanalizace náměstí, úprava podmiínke pro zisk startoivacích bytů, obchvat. O tom jsme si povídali se starostou Mělníka Miroslavem Neumannem.

7.9.2007
SDÍLEJ:

Mělnický starosta Miroslav Neumann tvrdí, že rada města by mohla bez problémů fungovat i v pěti lidech.Foto: Deník

Když se ohlédnete za devíti měsíci letošního roku, co se podařilo dokončit? Z čeho máte dobrý pocit?
Blíží se ke konci projekty na revitalizaci náměstí. Mám dobrý pocit, že se u zastupitelů našel souhlasný hlas k tomu, abychom se na tom dohodli, jak revitalizace má vypadat. Rozhodně je tu i uvažovaná rekonstrukce kanalizace v centru města. Na jedné straně se nám podařilo rozlousknout oříšek vzhledem k Evropské komisi, na druhé straně ještě není vyhráno.

Takže to je kladné a záporné dění. Můžete to vysvětlit?
Stále není vyřešen ten problém, který má Česká republika s Evropskou komisí ohledně provozovatelských modelů. To znamená, že infrastrukturu ve vlastnictví města provozuje soukromá společnost. To je problém, který nemůže město samostatně řešit. My jsme řešení našli. Spočívá v tom, že náš projekt za zhruba 600 milionů korun rozdělíme na dva samostatné projekty. První je za 400 milionů. Bude vybudována nová síť, která není zatížena provozovatelským modelem a na její provozování můžeme vyhlásit výběrové řízení. Tím splníme podmínky Evropské komise. Zbydou nám rekonstrukce stávajícího vedení za 200 milionů korun. Tam budeme čekat, jak se podaří republice dohodnout s příslušnými komisaři.

Je ještě něco, o čem lze hovořit, že se nepovedlo dokončit?
Tíží nás samozřejmě více věcí, ale nelze říci, že by ty záležitosti byly ukončeny definitivně. Spíše hovořme o tom, co se nám dosud nepodařilo vyřešit. A je to pochopitelně otázka obchvatu, kdy v podstatě určité napětí, zaplať pán Bůh, že to není válka. Ke každému jednání zveme občanské sdružení, bohužel se ještě obávám, že jsme společnou řeč nenašli.

Shrnete-li situaci, jaký je stav nyní?
Platí, že byly zahájeny práce na tzv. malém obchvatu, to je tedy průtahová, veřejností tolik napadaná komunikace. Současně s tím jednáme s krajským úřadem o řešení takzvaného velkého obchvatu, který by byl součástí přeložky silnice I/16 Mělník – Mladá Boleslav. Dříve se jednalo pouze o jedné, teď se jedná souběžně o dvou akcích.

Říkal jste, že byly zahájeny práce. Co to konkrétně znamená?
Zpracovávají se studie, provádějí se geometrická zaměření My jsme trochu změnili trasu první etapy, abychom se vyhnuli boření rodinných domků v Rousovicích. Takže jsme to převedli do řepného placu areálu cukrovaru. Na to se zpracovává změna územního plánu. A debatovat se o tom bude na úterním zastupitelstvu.

Lze říci, že v této oblasti jste spíše optimista, nebo pesimista?
(po dlouhém váhání) Já jsme pesimista. Spíše pesimista. Dokud tady na Mělníku nenajdeme společnou řeč, tak do toho okamžiku jsem pesimista.

Nejbližší jednání městského zastupitelstva se koná už v úterý.
Ano, od 16 hodin v zasedací síni městského úřadu v Mělníku.

Je veřejnosti přístupné?
Pochopitelně.

Můžete prozradit, zda očekáváte dramatická jednání u některých projednávaných bodů?
Nikdy nemohu říci, že připravujeme drama. Ale drama může samozřejmě nastat u jakéhokoliv projednávaného bodu.

Takže co byste vypíchl z programu?
Jsou tam určitě body s dosahem do budoucnosti. Třeba změna územního plánu městské památkové zóny.

To znamená?
Střed města. Tady reagujeme na nové požadavky, které se neobjevily v souvislosti s přestavbou budovy Holdu.

Můžete bý ještě konkrétnější?
Nám se stále nedaří vyřešit otázku tohoto baráku. Čím déle se to táhne, tím je to horčí.

Barák je tedy váš?
Ano, barák je náš. Teď řešíme to, že se v minulosti objevila nějaká zástava na této nemovosti, kdy to ještě nebylo města.

Je tedy nějaká vize Holdu do budoucna?
Jistě. Objevil se návrh, který je prezentován investiční skupinou, která by tu chtěla vytvořit společensko-obchodní centrum. K tomu však potřebují určitou volnost ve využití. O tom budem ejendat.

Ještě nějaká zajímavost?
Diskusi jistě vyvolá poskytnutí příspěvku hokejovému klubu HC Junior Mělník.

V jaké výši?
Milion dvě stě tisíc

Proč si myslíte, že to vyvolá diskusi? Myslíte si, že bude řečeno: Ať si hokejisté seženou peníze od sponzorů a tyhle peníze od města ať jdou do jiných akcí?
Neříkáte to sice zcela přesně, ale v tomto duchu by to asi mohlo být diskutováno.

Takže máte zkušenosti už z minula?
Ano.

Váš osobní názor na poskytnutí této dotace?
Ta otázka by neměla směřovat ani tak dotaci, jako spíše k tomu, zde chceme mít hokej na Mělníku jaký tady je, nebo ho nechceme?

A vy ho chcete?
Já osobně si myslím, že ve dvacetitisícovém městě by hokej své zázemí měl mít. Tím odpovídám i na to, jaký mám názor na podoru či nepodporu hodkejových aktivit.

A co dál projednají zastupitelé?
Budou se upravovat nová pravidla pro poskytování startovacích bytů. V minulosti byla podmínka, že rodina – žadatel musí mít dítě. Já se domnívám, že to byla špatná podmínka. Naopak si myslím, že solidní a perspektivní jednání je takové, kdy rodina si nejprve zajistí bydlení a pak si pořídí dítě. Ne, že si pořídím dítě a nemám, kde bydlet. Tedy budeme jednat o tom, aby i bezdětní se mohli ucházet o přidělení startovacího bytu. Stejně tak musíme projednat a upravit podmínky ve smyslu legislatzivy a takzvaného evropanství. My nemůžeme říkat, že jen to jen pro občany Mělníka nebo pro občany České republiky. Pokud zájemce splní podmínky, tak teoreticky budeme rozhodovat o Řekovi.

Vy si nemůžete dát podmínky – třeba trvalé bydlení na Mělníku?
Obávám se, že bychom narazili na otázky diskriminace. Tohle není financováno z prostředků města. To je potřeba rozlišovat. Když to bude z našich peněz, pak ten následný režim je jiný, než ze státních peněz. Tak je to třeba chápat.

7.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - výuka předmětů matematika, český jazyk , Nabízíme: podnikové stravování, příspěvek z FKSP - kulturní akce, sport, Kontakt: telefonicky 7:00-14:00, životopisy zasílejte e-mailem , osobní schůzka SOU Liběchov 7:00-14:00. Pracoviště: Střední odborné učiliště, liběchov, boží voda 230, 277 21 Liběchov. Informace: Vít Faltejsek, +420 604 947 299.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 15 000 Kč

Všeobecné sestry se specializací Zdravotní sestry - dentální klinika. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Dentální klinika s.r.o. - kralupy nad vltavou, Nerudova, č.p. 403, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Xenie Bochkovska, .

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 800 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: - montáž tlumičů, vibrace motorů, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem, osobní schůzka po telefonické domluvě ve Vibracousticu, telefonicky po-pá 10:00-15:00 p. Vjecheslav 773 195 331. Pracoviště: Maxtiana s.r.o. - vibracoustic, Nad Jatkami, č.p. 3562, 276 01 Mělník 1. Informace: Maryvo Vjacheslav, +420 773 195 331.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka chovatelských potřeb. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - krátký - dlouhý týden, Požadujeme: spolehlivost,pečlivost, znalost práce na PC, dobrá komunikace, zemědělská škola výhodou, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem, telefonicky 9:00-16:00. Pracoviště: Štěpán kučinka - kralupy nad vltavou, Veltruská, č.p. 815, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Andrea Kučinková, +420 777 728 040.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Úterní ráno bylo plné motorkářské smůly

Motorkář nepřežil střet s vlakem na přejezdu
2

Motorkář nepřežil střet s vlakem na přejezdu

Řepín a Čechie na cestě do Edenu neprohrály, sladký konec zažily i Tišice

Vojkovice /FOTOGALERIE/ – Řepín, Čechie Kralupy a Tišice - družstva mladších žáků, která se z Mělnicka probojovala do finále pátého ročníku fotbalového Kába cupu. O celkové prvenství se spolu s dalšími 21 týmy ze Středočeského kraje poperou v červnu na jednom z nejmodernějších českých stadionů, v pražském Edenu.

Přívaly vody, kroupy, vichr. To nabízí předpověď pro středeční odpoledne

Střední Čechy – Mohou přijít bouřky, které budou mimořádně silné. Takové je varování, které Český hydrometeorologický ústav v úterý vydal pro celé území Středočeského kraje včetně Prahy i regionů směrem na východ. Platí od středeční desáté hodiny až do noci; do 23. hodiny.

AKTUALIZOVÁNO

Výroky Reného Fraňka pobuřují politiky i veřejnost

Nymburk – V komentáři na sociální síti označil Meghan Markleovou, novomanželku prince Harryho, za cikánku. Už dříve upoutal komentářem ke snímku, na němž si podávají ruku člověk bílé a tmavé pleti. „Lidé si podávají ruku jinak. Zde ale podává ruku člověku jiný živočišný druh.“

OBRAZEM: Tuhanští se veselili

Tuhaň – Obec Tuhaň pořádala v sobotu kulturní program pod názvem „Posezení pod májkou“. K poslechu a tanci tradičně hrála kapela Václava Hrušky a Zdeňka Kouby "A je to band". 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT