Nevelký zájem o výměnu řidičských průkazů, kterým letos končí platnost, děsí úředníky na odboru dopravy v Mělníku. Po rozsáhlé medializaci na počátku roku se u přepážek objevovalo více lidí, bohužel ale jen dočasně.Do dubna si vyměnilo průkaz jen něco málo přes sedm set řidičů z celkových 5 624. Ani v květnu se návštěvnost za účelem výměny řidičáků nijak nezvýšila. „Přesná čísla zatím nemáme, ale lidí přišlo málo,“ uvedla mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová.

Ještě před měsícem platilo, že by si pro výměnu řidičáku mělo přijít přibližně sedmdesát žadatelů každý úřední den. Takových čísel se však odbor dopravy v žádném případě nedočkal a ke konci roku stále hrozí kolaps u přepážek, nestíhání vyřizování žádostí a mnoha řidičům tak zůstanou jen oči pro pláč. O průkazy totiž bez milosti přijdou.

„Žadatelé by neměli nechávat výměnu průkazu na poslední měsíce tohoto roku. Předejdou tak nepříjemné situaci, že výměna nebude z kapacitních důvodů odboru dopravy a tiskárny v Praze včas uskutečněna,“ řekl pro Mělnický deník Zdeněk Zrcek, vedoucí mělnického odboru dopravy. „Po novém roce se na držitele neplatného řidičského průkazu hledí jako na člověka bez řidičského oprávnění, a to se všemi právními důsledky,“ poznamenal Zrcek. Řidiči, kterým platnost skončí, tak poputují do autoškol.