K poslednímu lednu shánělo zaměstnání přes mělnický úřad práce o 68 lidí více než v předchozím měsíci. Shodou okolností to byl stejný počet jako v sousedním mladoboleslavském okrese.

„Míra nezaměstnanosti se na Mělnicku v meziměsíčním srovnání zvýšila z 5,5 na 5,6 procenta,“ informoval analytik mělnického úřadu práce Josef Slavík.
Na nárůstu míry nezaměstnanosti během ledna mají výrazným podílem vliv obyvatelé okresního města, Mělníka. Zatímco v prosinci nepracovalo 555 občanů z Mělníka, v lednu už o 31 více, tedy 586. Míra nezaměstnanosti tak v okresním městě stoupla z prosincových 5,3 na lednových 5,6 procenta.

Naopak další dvě velká města regionu, Kralupy nad Vltavou a Neratovice, si oproti Mělníku polepšila. V Kralupech se počet nezaměstnaných snížil z 381 na 365, v Neratovicích pouze mírně z 497 na 493.

A ve kterých dalších obcích regionu se situace s počtem nezaměstnaných výrazněji změnila? Například v Kostelci nad Labem se zvýšil počet nezaměstnaných o sedm na 79, v Libiši rovněž o sedm na 48, v Lužci nad Vltavou o šest na 48 a v Cítově o čtyři na 39 lidí. Výraznější pokles počtu lidí bez práce žádná obec nezaznamenala. O tři nezaměstnané je méně v Liběchově (nyní 34) a ve Mšeně (47). Více však počet lidí bez práce v žádné obci neklesl.

V současné době je na Mělnicku 1158 volných pracovních míst, což je o 168 míst více než o měsíc dříve. Na jedno volné místo tak připadá v průměru 2,7 uchazeče.