O rovných padesát lidí méně docházelo k poslednímu květnu na mělnický úřad práce, a to v porovnání s posledním dubnem. Výsledkem je, že Úřad práce Mělník na konci května evidoval 2707 uchazečů o zaměstnání a míra nezaměstnanosti od dubna do května klesla ze 4,9 na 4,8 procenta.
Meziroční srovnání je už tradičně ještě příznivější. „Ve srovnání se stejným obdobím roku 2007 se počet uchazečů snížil o 345,“ sečetl analytik mělnického úřadu práce Josef Slavík.

Příznivě se během uplynulého měsíce vyvíjel i počet volných pracovních míst v regionu. Mělnicko nabízelo k poslednímu květnu 1479 pracovních příležitostí, což je o třináct více než v předchozím měsíci.

„Nově nám bylo během května nahlášeno 378 volných pracovních míst,“ řekl Slavík. Doplnil, že na jedno volné pracovní místo tak v současné době připadá v průměru 1,8 uchazeče.

Přes šedesát procent ze všech uchazečů o zaměstnání stále tvoří ženy. Na mělnický úřad práce jich dochází 1658. Z celkového počtu nezaměstnaných je dále 540 osob se zdravotním postižením, ti tvoří téměř pětinu z celkového počtu lidí bez práce. Mladistvých a absolventů škol všech stupňů vzdělání evidoval úřad k 31. květnu letošního roku 160, což je o 23 méně než k 30. dubnu.

Rovných 35 procent lidí bez práce má v současné době v regionu nárok na podporu v nezaměstnanosti. Tyto dávky pobírá 947 uchazečů o práci. Ostatní na ně nemají nárok, většinou proto, že jsou už v evidenci úřadu příliš dlouho, nebo s úřadem nespolupracují, tedy buď nechodí na dohodnuté schůzky nebo odmítají nabízenou práci.

Míra nezaměstnanosti na Mělnicku pro rok 2008

Leden 5,6 %              
Únor 5,5 %           
Březen 5,2 %               
Duben 4,9 %              
Květen 4,8 %