Ze 69 obcí a měst na Mělnicku se míra nezaměstnanosti snížila ve 27 obcích, zvýšila se ve 25 obcích a v sedmnácti zůstala na stejné úrovni jako v červenci. Nárůst nezaměstnanosti je dán hlavně tím, že ve většině měst na Mělnicku přibylo poměrně dost lidí bez práce. A naopak v obcích, kde nezaměstnanost klesla, se snížila většinou jen minimálně.

Nejvíce lidí bez práce ubylo v srpnu v Dolních Beřkovicích. V červenci tam bylo bez zaměstnání 50 lidí, v srpnu už jen 45. Míra nezaměstnanosti tam klesla o osm desetin procenta na 7,1 procenta.

Čtyři nezaměstnaní ubyli v Nelahozevsi a v Tuhani. O tři lidi bez práce méně je v Chlumíně, Ledčicích, Liblicích a Velkém Borku. V ostatních ze sedmadvaceti obcí ubyli méně než tři nezaměstnaní.

Vyjma měst přibylo nejvíce lidí bez práce ve Všetatech. Bez práce je tam nyní 76 obyvatel obce, před měsícem jich bylo 70. Pět nezaměstnaných přibylo v Tišicích, kde míra nezaměstnanosti stoupla z červencových 6,3 na srpnových sedm procent.

V ostatních obcích, tedy vyjma měst, přibyly v srpnu méně než čtyři osoby bez zaměstnání. Obcí, ve kterých se v srpnu počet lidí bez práce oproti červenci nezaměnil, je sedmnáct. Jsou to: Cítov, Dobřeň, Hořín, Chvatěruby, Kanina, Kokořín, Lobeč, Malý Újezd, Medonosy, Nosálov, Obříství, Ovčáry, Postřižín, Řepín, Tupadly, Vysoká a Zlončice.

 

.