Volkswagen,jedoucí nocí, se v Liblicích ze zatím neznámých příčin náhle dostal do protisměru, kdese právě blížil kamion. Jeho řidič už srážce nedokázal zabránit a vozy do sebe čelně nabouraly.

Řidič osobního auta byl na místě mrtvý,řidič kamionu vyvázl s tržnou ranou na hlavě. Sanitka záchranářů ho převezla do nemocnice.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého jsou příčiny neštěstí předmětem dalšího vyšetřování. Hmotné škody, k nimž došlo při nehodě, policisté odhadli na 1,15 milionu korun.

Noční neštěstí v Liblicích potvrdilo, že je úsek mezi Mělníkem a Vysokou Libní na hlavnímtahu směrem na Mladou Boleslav v letošní zimě kritický.V posledních dnech setam stalo už několik bouraček.

Pouhých jedenáct hodin před liblickou tragédií se pár kilometrů před Liblicemi přímo v obci Vavřineč srazila škodovka s pick-upem značky citroen. Pětapadesátiletý řidič Škody Fabia, kteréhozřejmě za volantem zastihl mikrospánek, vyvázl bez škrábnutí. Druhý šofér byl naštěstí zraněn pouze lehce. Další nehoda se stala v polovině minulého týdne na silnici mezi Byšicemi a Vysokou Libní, kde řidička felicie s ročním děvčátkem v autě riskantně předjížděla. Na rovném úseku vozovky s plnou čarou předjížděla kamion s návěsem, když se jí protijedoucí vůz volkswagensnažil vyhnout, dostal smyk a došlo ke srážce. Následkem bouračky byla tři lehká zranění, jedním z pacientů ošetřených záchranáři přitom bylo i batole.