„Bydlím tady 8 let a nějaké brutálně vyšlapané cesty v trávě jsem si nikdy nevšiml. Rozhodně ne takové, aby jí tady někdy někdo dosíval. Naopak si sem pravidelně chodí hrát děti ze školky, dost často tu mají nějaké aktivity různé kroužky nebo studenti z gymplu. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to nepochopitelné a zbytečné. Kdyby tam nebyla žádná jiná cesta, neřeknu ani slovo,“ reagoval například Matěj Mantlik.

Místostarosta města Vojtěch Pohl (Nová Vlna) informoval, že cesta nebude dlážděná, ale vznikne z přírodního materiálu. Přesné plány se město chystá obyvatelům oznámit příští týden.

Starosta města Veltrusy Filip Volák, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol Katarzyna Woś a starosta města Kralupy nad Vltavou Marek Czechmann (na snímku zleva) při symbolickém předání daru.
Menším hraní, větším cvičení. Taková zlepšení volí dvě města na Kralupsku

Dokončení mlatové cesty skrz park a po jeho obvodu má výhledově trvat měsíc. V plánu je také vysazení zeleně. „Záleží na vytíženosti Technických služeb města Kralupy, pokud nebudou zaměstnáni nějakou mimořádnou událostí, mohou práci dokončit do měsíce,“ sdělil Pohl.

Cesty v parku byly v plánu ještě před vypuknutím války na Ukrajině. Zaměstnanci technických služeb ale pak pomáhali místní charitě svážet potřebné věci pro uprchlíky a budování se muselo odložit.