Podle prvního mělnického místostarosty Milana Schweigstilla se nyní vypisují potřebná výběrová řízení. Na hřišti Na Slovanech se podle vedení radnice plánuje umístit například houpačky, pružinová skákadla a další atrakce pro nejmenší. Poblíž vznikne workoutové hřiště s prvky pro cvičení a posilování. „Jedno workoutové hřiště už máme v Mlazicích a je opravdu hojně využívané,“ říká Milan Schweigstill.

Spolu s obnovou prvků na hřišti ve Sportovní ulici investice města do obnovy obou hřišť dosáhne kolem dvou a půl milionu korun, které jsou vyčleněné v rozpočtu. „Pokud nám tam ještě zbydou nějaké peníze, pustíme se ještě do třetího hřiště,“ uvedl Schweigstill.

Město nedávno dokončilo obnovu hřiště v parku na Svini. Tam by letos ještě mělo být upraveno parkoviště, které město koupilo od hraběte ze zdejšího zámku Jiřího Lobkowicze. Na parkovišti přibudou například dopravní značení pro parkování autobusů, nová místa pro posezení, odpadkové koše a podobně. „Chceme, aby se stalo takovým hlavním vstupním parkovištěm pro přijíždějící turisty,“ dodal místostarosta s tím, že i tady by měly být úpravy hotové ještě letos.