Na novou jednotku intenzivní péče (JIP) mělnické nemocnice to mají lékaři ze tří oddělení, interního, infekčního a neurologického, jen pár kroků.
Právě v pondělíbyla nová jednotka intenzivní péče slavnostně otevřena v přízemí sídla interny a infekce, kam se přestěhovala i neurologie.

Přínosem přesunu tří oborů pod jednu střechu, do prostor zrekonstruovaných za osm milionů korun, je podle ředitele nemocnice Tomáše Jedličky hlavně mezioborová spolupráce lékařů.

„Jednotka intenzivní péče doposud sídlila v pavilonu C, bez přímé vazby na lůžková oddělení. Sloužila navíc pouze pro interní oddělení,“ vysvětlil Jedlička a dodal, že multioborová JIP má nyní v provozu devět lůžek, jedno z nich je příjmové.

Podle ředitele nemocnice je třeba, aby se péče přestala dělit podle jednotlivých primariátů. V centru péče by tak měl být pacient, jehož potřeby bude společně řešit tým lékařů z různých oddělení.

„Pacienti stárnou a mají více chorob najednou, takže je nutné, aby lékaři více spolupracovali,“ připomněl Jedlička.

Všechna lůžka nové jednotky intenzivní péče budou pod neustálým dohledem sester, jímž bude asistovat dokonce kamerový systém. Potvrdila to vrchní sestra Kamila Dvořáková: „Kamerový systém je instalován v pokojích na odvrácené straně od takzvaného velínu, kam je obraz stahován do centrálního monitoru.“