Po léta museli občané zařizovat své úřední záležitosti na třech různých místech, v hlavním sídle radnice na Cukrovaru, kde bylo město nájemníkem, v bývalém národním výboru na Palackého náměstí a v Přemyslově ulici. Teď jsou všechny odbory společně v bývalém nákupním centru Máj, který se za sto padesát milionů korun proměnil v radnici.

Podle mluvčí města Lenky Moravcové mělo město na náklady našetřené peníze z prodeje akcií v devadesátých letech minulého století.
Budovu, která začne sloužit občanům v pondělí 6. ledna příštího roku, na Zlatou neděli posvětil místní farář.

Po celý den proudily radnicí davy lidí, kteří měli možnost prohlédnout si všechny veřejně přístupné prostory, kanceláře, zázemí, podzemní garáže i zasedací a zároveň obřadní místnost s terasou. K tomu jim vyhrávala muzika a zpívaly místní děti.

Radnice sousedící s kostelem vítá příchozí prostranstvím s lavičkami a fontánou, kde bude od poloviny února následujícího roku dokonce i zahrádka rychlého občerstvení.

V přízemí je informační centrum se službami CzechPointu, kde zájemci získají například výpis z rejstříku trestů, obchodního rejstříku nebo katastru nemovitostí.

Hned vedle se nacházejí centrální podatelna a recepce, kde zaměstnanci města nasměrují návštěvníky na místa, která jsou jejich cílem.
V přízemí je rovněž část odboru sociálních věcí, školství a kultury, odbor dopravy a pokladny.

O patro výš sídlí živnostenský úřad, odbor životního prostředí a druhá část odboru sociálních věcí školství a kultury, odbor výstavby a územního plánování i správní odbor, kam patří matrika, občanské průkazy a cestovní doklady. 

Třetí patro patří ekonomickému odboru, odboru realizace investic a správy majetku, kancelářím vedení města a tajemníka. V nejvyšším patře je zasedací místnost, kde se budou odehrávat i svatební obřady. „Samozřejmostí je bezbariérový přístup a interaktivní úřední deska," připomněla Lenka Moravcová a doplnila, že většině úředníků zůstanou původní telefonní čísla.

Vyvolávací systém, který zatím sloužil občanům pouze na odboru dopravy, je v nové radnici i na dalších místech, například v informačním centru, na registru řidičů nebo u občanských průkazů a cestovních pasů. „Zajistí občanům přehled o místě vyřízení jejich záležitosti i informaci, kolik lidí čeká před ním," poznamenala mluvčí města.

Na nové radnici je i orientační maják pro nevidomé. „Slepecké vysílačky, které mají nevidomí, hlásí, že se právě nacházejí u městského úřadu. U vchodu pak následuje znělka Za druhými vstupními dveřmi vlevo podél stěny dojdete asi po třech metrech k recepci, kde se vás ujmou," připomněla Lenka Moravcová.

Na návštěvníky, kteří přijedou na radnici autem, čeká podzemní parkoviště. Hned u vjezdu jim displej oznamuje, kolik je tam volných míst. A dostanou tam i parkovací lístek. Parkování je na hodinu zdarma, každá další hodina pak stojí třicet korun. Poplatek se hradí v recepci městského úřadu.