„Dělaly se opravy a instalace. Kluby si přály, aby se vybourala příčka kvůli zvětšení prostor. Vedle toho došlo na instalatérské práce, repase oken, výměnu dveří a upravovala se podlaha. Dále se pracovalo na vzduchotechnice, osvětlení, kovových podjezdech, závěsných zařízeních na boxovací pytle a hlavně bezpečnostním systému,‟ vyjmenovává místostarosta Petr Volf s tím, že nový bezpečnostní systém má oproti předešlému výhodu v přímém napojení na městskou policii. „Jde spíš o prevenci, ale přeci jen je vybavení drahé a kluby nechtějí nic takového nechat náhodě,‟ vysvětluje místostarosta.

Investice vyšla na zhruba 620 000 korun včetně DPH. Sportovci chtěli původně rekonstrukci zařídit sami s přispěním dotace, ale nemohli, jelikož se tělocvična nenachází v jejich majetku. „Budova se opravovala zhruba pět měsíců právě tak, aby se stihla nová sezóna, aby ji oddíly mohly od září používat,‟ doplňuje Petr Volf.

Tělocvična bude sloužit boxerům, taekwondistům nebo například i cvičení aerobiku. Jak potvrdil místostarosta, o úpolové sporty je ve městě docela velký zájem. „Máme v Mělníku dva nadregionálně úspěšné boxerské kluby. Například oddíl Rudolfa Kraje, který má dole u autobusového nádraží vlastní sportovní areál,‟ přibližuje Petr Volf. Podle něj zájem o tyto disciplíny mohl před lety vzbudit právě i úspěch boxera a mělnického rodáka Rudolfa Kraje, jenž si v roce 2000 odvezl z Letních olympijských her v Sydney stříbrnou medaili.

Řadu úpolových sportů pak nabízí i TJ Sokol Mělník, například Muay Thai nebo silový trojboj. „Nabídka je velmi široká na to, jak jsme relativně malé město. V Domě dětí a mládeže máme také kung-fu,‟ říká místostarosta.

Zájemce o úpolové sporty do svých řad vítá také klub Hansoo Taekwondo, který funguje v Mělníku už skoro dvacet let a dnes čítá zhruba osmdesát členů. Taekwondisté navíc patří mezi ty, kteří od září začnou cvičit v opravené tělocvičně ve Sportovní ulici. „Zvětší se nám prostor pro cvičení, což je pro nás velmi podstatné. Lidí máme totiž hodně a dosavadní prostory pro nás byly velmi limitující i v rámci přípravy tréninků,‟ upřesňuje hlavní trenér oddílu Petr Limprecht s tím, že upravená budova nabídne sportovcům větší komfort i díky novým sprchám a celkovému zkvalitnění zázemí.

Jiří Štraub