Nové Vlně způsobili škody odhadované na dvacet tisíc korun. Nyní jsou podezřelí ze spáchání trestného činu, za kterým jim hrozí až tři roky za mřížemi.

Novostavba budovy s prodejnou na farmě na Mělnicku studia FUSIONarchitects.
Mělnicko boduje: Ve finále prestižní soutěže je stavba vraňanské farmy

Poškození se s důkazním materiálem obrátili na Policii České republiky, která se případem dále zabývá. „Jelikož částka přesáhla hranici deseti tisíc korun, a jde se tak o trestný čin, městská policie předala veškeré materiály státním policistům,“ potvrdil ředitel Městské policie Kralupy nad Vltavou Ladislav Voves.

„Věc jsme nahlásili a předali příslušným orgánům. Naše uskupení vedlo svou předvolební kampaň čestně a za tím si stojíme. Pokud je proti nám vedena antikampaň v takovémto provedení, znamená to především, že se nás některý z oponentů bojí,“ uvedl lídr kandidátky Nová Vlna Vojtěch Pohl.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Kauza nenechala klidné ani zástupce jiných politických stran, kteří tuto akci považuji za odpornou. „Vyjádřit slušnou formou odlišný názor nebo politický postoj je v demokratické společnosti žádoucí. V toleranci jsou určitě i výstřelky typu fixou domalovaných tykadel, přepsaných hesel a podobně. Když se však stanete terčem promyšlené a profesionálně připravené dehonestační kampaně, přemýšlíte o příčinách,“ řekl Deníku Jndřich Kohm (STAN), který se domnívá, že někteří zástupci Nové Vlny píchli do vosího hnízda, když se ohradili proti podobě místních developerských projektů.