„Žádné komplikace nám to způsobovat nebude. Myslím si, že je kolem toho zbytečná aféra. Ten, kdo provozuje pohostinství tak ví, co prodává a jak to má nastavené. Jediné, co je na tom zvláštní, je to, že točené alkoholické pivo je v jiné sazbě než nealkoholické. To je pak už otázka, jak to stát myslí s tou podporou „nealkoholismu“,“ říká spolumajitel mělnického minipivovaru Petr Němec.

Za slušně řečeno chaotický považuje navrhovaný systém stánkař David Ondráček. Dle jeho názoru by mělo být pivo zdaněno stejnou sazbou, a to ve všech variantách servisu. „Mělo by to být pro všechny stejné. Je škoda, že v tom stát dělá takový „bordel“. Stánkaři jsou na tom tak, že když je venku hodně nepříznivé počasí, tak neotevřou. Restaurace a hospody mají otevřeno stále,“ myslí si.

Petr Zachara je člověk, který zná pivo, jak ze strany hostitele, tak z pozice obsluhovaného. Co o novém zdanění „národního nápoje“ soudí on? „Nemůžu říct, že bych to zatím sledoval až tak detailně, ale EET se stánkařům zatím vyhnulo, takže měli v určitém směru výhodu. Nová vlna se bude vztahovat i na ně, tak teď budou mít ohledně zdanění piva oproti restauracím nevýhodu. Asi je to v pořádku,“ vysvětluje.