„Měli bychom dvakrát projet nejvyšším sedlem na světě, dostupném na horském kole, ve výšce 5 600 metrů,“ uvedl Jiří Drahovzal, který si za jeden z hlavních cílů cesty dává zmapování používaných technik šití a tkaní kašmírové vlny či ručního nesériového zpracování oděvů. „Je to takový můj osobní i profesní cíl. Chci si připomenout vysokou technickou a dílenskou úroveň historických šicích strojů,“ poznamenal Drahovzal, který má v Mělníku prodejnu a servis šicích strojů.

Expedice by se měla v tibetské oblasti zastavit v kostele moravské církve, projet částí horské pouště či navštívit pomníček Ferdinanda Stoličky, který v Himálájích působil v 19. století jako přírodovědec.

Jiří Drahovzal navíc v Himálájích své kolo do extrémních podmínek, které mu sestavili technici servisu jeho kamaráda Stanislava Derfla, pravděpodobně nechá. „Expedice bude v takové lokalitě, odkud by byla doprava s koly složitá. Pokusíme se je tam směnit za jiné služby, například ubytování,“ vysvětlil Drahovzal. Zpět na letiště se expedice po skupinkách vydá v malých letadlech.