„Kapacita našeho soukromého zařízení je čtyřiadevadesát klientů. Zájemci o umístění k nám nastupují postupně, týdně je to okolo čtyř až pěti seniorů,“ potvrzuje spolumajitel Senlife Lukáš Drásta. V současné době pečuje o obyvatele domova okolo dvacítky zaměstnanců, při plné kapacitě to bude okolo čtyřiceti zaměstnanců v přímé péči.

Domov je určen také klientům s Alzheimerovou chorobou, stařeckou demencí a dalšími zdravotními omezeními. Výhledově chtějí vlastníci zařízení vybudovat v areálu i denní stacionář pro klienty, kteří jinak žijí ve svých domovech. V areálu se nacházejí i další dosud neopravené budovy, které by mohly následně sloužit i dalším organizacím pracujících se seniory. Prostor je navíc ideální k pořádání kulturních akcí.

Mělník – Pšovka. Hlavní pšovecká ulice, na rohu škola, ze které je pošta. Věžička patří kostelu svatého Vavřince.
RETRO: Změnily se obce v blízkosti Mělníka v průběhu 100 let?

Jak potvrdil za provozovatele domu Lukáš Drásta, oprava objektu trvala zhruba rok. Stavbaři při ní nalezli několik zajímavostí a artefaktů. „Nejvýznamnější je mramorová pamětní deska s erbovní výzdobou manželského páru Zdislava Berky a Mariany Berkové z Dubé z roku 1574,“ sdělil Drásta.

V areálu bývalého kláštera bosých augustiniánů, který vznikl ve 13. století v mělnické části Pšovka, se nacházejí též zahrady. Vedení domova zde chce proto vybudovat i takzvané komunitní zahrady, kam by mohli přicházet i další zájemci o společné činnosti.