Cílem projektu je pomoci mladým lidem, kteří v dětských domovech dosáhli dospělosti, postavit se na vlastní nohy. „Příprava dospívajících dětí na odchod z dětského domova je v České republice nedostatečná a chybí v ní zásadní systémové prvky jako psychoterapeutická podpora, provázení prvním rokem po odchodu nebo dostatečná informovanost o různých aspektech samostatného života,“ předeslala Klára Chábová, předsedkyně spolku Mimo domov.

Dvouletá filmová tour má přiblížit napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání bude součástí celodenního programu organizovaného v rámci pilotní fáze projektu. Kralupy nad Vltavou se do něj zapojují mezi prvními.

Po pilotní fázi v Praze a Středočeském kraji je spolek Mimo domov plánuje postupně spustit ve všech krajích České republiky. Projekt podporují také zástupci Středočeského kraje. „Chceme v tomto ohledu podpořit myšlenku projektu a jeho aktivity, tak aby bylo těmto dětem vytvořeno podporující a dostupné zázemí,“ poznamenal Libor Možíš, vedoucí krajského oddělení sociálně-právní ochrany dětí.