Část fanoušků mělnického hokejového klubu chce založit férový fanklub HC Junioru Mělník.

K myšlence, kterou se zabývali už před dvěma lety, se vrátili po úterním zápase Mělníka s Teplicemi, kde si dvě skupiny domácích fandů mezi sebou ostře nadávaly. Po zápase přitom před zimním stadionem zůstal ležet na chodníku osmnáctiletý mladík s dírou v hlavě.

Stanovy příštího fanklubu, který by měl sdružovat všechny slušné fanoušky, už jsou hotové. Objevily se spolu s výzvou k námětům a připomínkám na fóru na webu www.hcmelnik.cz.

Místní fanouškové by se chtěli spojit i s šéfy hokejového klubu. Podle sekretáře HC Mělník a šéfa zimního stadionu Rostislava Příhonského je fanklub dobrou myšlenkou. „Domníval jsem se, že už ho fanouškové mají. Loni nebyly při zápasech v hledišti žádné potíže. Fanouškové se po nich dokonce scházeli s hráči a trenérem,“ poznamenal Příhonský.

Členové volného sdružení by se podle navrhovaných stanov měli například vyhnout jakýmkoli střetům s fanoušky soupeřů, na domácích i přespolních utkáních.

Na úterním zápasu však mezi sebou neměli spory místní fandové s teplickými, ale dvě mělnické skupiny mezi sebou. O přestávkách se hlasitě urážely nadávkami do skinů a feťáků. Chvílemi se zdálo, že po sobě půjdou. Naštěstí se u ledu nic nesemlelo. Ke zranění hokejového fandy došlo až později venku před stadionem a podle některých svědků bitka s hokejem nesouvisela.

Z divokých přespolních fanoušků proto vedení hokejového klubu strach nemá. „Jde spíš o dvě různé skupiny domácích fandů,“ připomněl Příhonský. S chutí sice fandí místnímu hokeji všichni, jejich chování se ale liší. Proti skalním fandům, kterým jde o sportovní zážitky, stojí stadionoví pijani.

Po sporech v kotli při posledním zápasu hledá podle Příhonského vedení klubu zákonnou cestu, jak fanouškům, kteří dělají vážné potíže, zamezit ve vstupu na stadion.