Podle Jindřicha Kukačky, zástupce firmy RP Kozomín, která je investorem projektu, se stavební práce rozjedou za pár měsíců. „V současné době máme kladné rozhodnutí EIA a dokončujeme projednávání s dotčenými orgány státní správy pro účely spojeného územního a stavebního řízení," řekl Deníku Kukačka s tím, že celková plocha řešeného území je 46 tisíc metrů čtverečních, z toho obchody zaberou 17 tisíc.

Nákupní centrum nabídne například rychlé občerstvení řetězce McDonald’s nebo DM drogerii, která je vyhledávána především maminkami malých dětí. Mnohé ženy z Kralup nad Vltavou, kde jsou pouze drogerie jiného řetězce, právě DM podle průzkumu Deníku postrádaly. „Konečně nebudu muset dojíždět do Letňan," těšilo jednu z respondentek.

Další zastoupení budou mít u Kozomína obchodní řetězce Billa a Penny Market, nabídkou oblečení pak přispějí například Sinsay, Kik nebo Pepco.

Součástí areálu bude rovněž parkoviště pro zákazníky a zpevněné plochy, které budou sloužit k zásobování nákladními automobily i k parkování zaměstnanců.

Zahájení stavebních prací

Prozatím se na ploše, kde má nákupní zóna vyrůst, nic neděje. Brzy ale začnou první stavební práce. „Očekáváme, že bychom v říjnu měli mít stavební povolení a zahájit stavbu. Otevřít plánujeme příští rok před Vánoci," upřesnil Jindřich Kukačka.

Jedinou komplikací související s projektem by podle něho mohla být v budoucnu další stavba. Obchody totiž budou ležet v místech, kudy povede 3. etapa obchvatu spojující dálnice D7 a D8, kde je v plánu i přemostění. Tím pádem by mohl být vjezd do obchodního centra komplikovanější, než je tomu aktuálně.

„Možný problém jsme řešili. Je tam podáno mnoho připomínek a dohlednost je asi opravdu velmi daleko. Necháváme si územní rezervu. Pokud propojka a přemostění budou, neovlivní negativně náš záměr," dodal Kukačka.

Pozitiva si díky retail parku připsala obec Kozomín, která se nachází v těsné blízkosti budoucího obchoďáku. Projekt totiž počítá také s chodníkem vedoucím podél silnice II/608 přímo do obce. Firmě se podle kozomínské zastupitelky Heleny Maternové podařilo vyjednat také přechod pro chodce u autobusové zastávky. „V místě, kde je zastávka, vznikne přechod, který tam zoufale chybí. Děti přebíhají přes frekventovanou silnici. Obci se to řadu let nedařilo vyřešit,“ připomněla Maternová.

Obchody v nákupní zóně u Kozomína


Billa, DM drogerie, Super zoo, Pepco, Sportisimo, Jysk, Action, Tedi, Sinsay, Kik, Deichman, Hecht, McDonald's, Penny market, Prospánek, Benzina