Jako každé léto se už brzy budou řidiči na Mělnicku opět setkávat s uzavírkami na silnicích. Největší komplikace pravděpodobně nastanou s opravou Nádražní ulice v Mělníku, která je hlavní tepnou nákladní dopravy. Podle radního pro dopravu Jindřicha Špergla nebyl zatím stanoven přesný termín, opravy v režii Ředitelství silnic a dálnic by ale měly začít už v červnu.

Fotogalerie: Nádražní ulice, Mělník

Mělník čekají i stavby v režii města, kdy budou podle Špergla v letních měsících uzavřeny ulice Fričova, U Cihelny a Jezdecká, a to z důvodu kompletních rekonstrukcí. „Také u těchto ulic termín teprve upřesníme. Jasné je, že se uskuteční o prázdninách, kdy není tak hustý provoz," dodal.

Nejinak tomu bude v Kralupech nad Vltavou, kde se v pondělí 10. června začne pracovat na výstavbě kruhového objezdu na křižovatce ulic Mostní, Třebízského a Třídy Legií. Podle mluvčího města Aleše Levého se termín zahájení naplánoval až po největší kulturní akci města, po Dnech Kralup.

Přes most pustí auta semafor

Akce, kterou má na starosti Středočeský kraj ve spolupráci s městem, bude probíhat za částečné uzavírky. „Stavba bude trvat přibližně šest měsíců,“ potvrdila Deníku Petra Kučerová, mluvčí Krajské správy a údržby komunikací (KSUS) s tím, že náklady by měly dosáhnout 38 milionů korun.

Další uzavírky v Kralupech nad Vltavou budou už menšího rázu. V plánu je pokračování oprav v Wolkerově ulici v kralupské části Lobeček. „V červnu plánujeme začít s rekonstrukcí mostku přes Zákolanský potok v Horymírově ulici a s opravami vodovodní přípojky v Tylově ulici," dodal Levý.

Objížďka platí také na silnici II/331 v Mělnické ulici v Tišicích, kterou z důvodu prací na inženýrských sítích uzavřel Středočeský kraj už od začátku letošního roku. Také tam si řidiči na zprůjezdnění pár měsíců počkají. Plán obnovy provozu je až k 20. prosinci.