Včera v dopoledních hodinách jsme provedli průzkum v mělnických cestovních kancelářích, které zájezdy jsou v současné době na prvních příčkách prodejnosti. Ještě před pár měsíci bylo jednoznačně favoritem Řecko. Mělničtí dovolenkáři si však nyní vybírají zájezdy do všech koutů světa, někteří dokonce stráví dovolenou v Čechách.

Cestovní kancelář Tomi tour v Mělníku měla slevy už od října minulého roku. Na zimní měsíce se nejvíce prodávaly zájezdy do Egypta, Turecka a na Kanárské ostrovy. „V současné době se prodávají téměř všechny zájezdy. Období slev lidé hodně využívali. Měli jsme výhodné slevy, například dvě děti zdarma či třicetiprocentní slevu. Lidé zjišťují, že těmito předplacenými dovolenými hodně ušetří,“ uvedla Alena Manšingrová z Tomi tour. Stále větší oblibě se těší i tuzemské zájezdy. Na léto jsou oblíbené například zdravé týdny, či lázeňské pobyty.

Tuzemské zájezdy nabízí i Cestovní agentura Supra Travel v Kralupech nad Vltavou. „Kupují se i zájezdy po Česku, ale je to však minimum. Ceny se pohybují kolem tří tisíc, letecké zájezdy se ale pohybují už od pěti tisíc. Lidé tak dávají přednost zahraničnímu pobytu,“ řekla Kristýna Říhová z cestovní agentury. Ani zde se nedá specifikovat, které zájezdy jsou mezi oblíbenými. „Hodně lidí také čeká na last minute. Jsou to velice výhodné zájezdy. Například prázdniny v Egyptě s All inclusive ve čtyřhvězdičkovém hotelu se dají zakoupit od deseti tisíc korun,“ dodala Říhová.

Stejná situaci je i v Cestovní kanceláři Axia v Mělníku. „Opravdu se nedá specifikovat, které zájezdy jsou nejoblíbenější. V současné době se prodává vše,“ řekla Monika Šulcová z cestovní kanceláře.