Hlavní silnice v Mělníku jsou protáhlé a posolené, tvoří se na nich ale nepříjemná čvachta, která sem tam zůstává i na chodnících. Boční silnice jsou sice také protažené, začínají ale znovu mizet pod čerstvě napadlým sněhem, který se ještě sypat nepřestal.

Najednou vidím houf malých dětí s lopatami na sáňkování, jdou do parku na Podolí za autobusovým nádražím. S foťákem v ruce vyrážím za nimi.
Kluci a holky z mělnické mateřské školy Motýlek se s úsměvem klouzají z kopečku dolů, kde je chytá paní učitelka. „..pozóóór jedůůů,“ křičí jeden přes druhého. Je vidět, že mají ze sněhu velkou radost.

Popojdu-li ale o kousek dál, vidím i ty, kteří se ze sněhu příliš neradují. Jsou to především řidiči a lidé s hrably a smetáky v rukách, kteří musejí odklízet z chodníků před domy sníh. Potěšeni nejsou ani senioři, pro ty totiž mohou být zasněžené a namrzlé chodníky nebezpečné a obtížně schůdné.

Největší problémy však sníh přinesl řidičům. "Nemám moc rád ježdění v zimě, vždycky si musím přivstat, abych přijel včas do práce. Když je namrzlo, jedu v koloně někdy i třicítkou," řekl řidič Zdeněk Pánek ze Mšenska.