Kromě létajících draků byly pro děti připraveny nafukovací atrakce, soutěže o ceny či bylo možno vyzkoušet simulátor létání řízené rádiem. Velkou atrakcí, která byla v gesci mělnických hasičů, bylo stříkání hadicí na cíl. Šikovné děti proudem vody porážely postavené velké plechovky.

Akci pořádá již sedm let RC Klub Mělník a poslední čtyři roky se na akci podílí i Rodinné centrum Chloumek. Účast bývá vysoká každý rok. Letos bylo zaregistrováno 104 soutěžících dětí a celkem bylo okolo 500 návštěvníků.

Ladislav Slavík, člen představenstva RC Klubu Chloumek a současně moderátor všech ročníků Drakiády sdělil: „Je velmi těžké soutěž vyhodnocovat. Řeší se nejhezčí drak a vzhledem k tomu, že počet doma vyrobených draků se rok od roku snižuje, spíše se hodnotí, které dítě si vybralo nejhezčího hotového draka. Dále se hodnotí nejvýš letící drak, největší drak apod. Člen klubu a člen rodinného centra prochází vždy plochou letiště a snaží se posuzovat a vybírat vítěze. Důležitá je stejně ale radost těch dětí.“

Je zajímavé, že každý rok vyšlo na Drakiádu krásné a slunečné počasí. Nejinak tomu bylo i letošní první říjnovou sobotu a všichni účastníci zvedali hlavy k nebi, kde vzduchem brázdily desítky létajících draků různých velikostí, tvarů a barev, které ohlašovaly, že je tady podzim.

Marta Dušková