Celkově 139 lidí odpracovalo v osmi neziskových organizacích přes tisíc hodin, když své aktivity pracovníci rozjeli ještě ve čtveřici dalších měst v republice; včetně Prahy.

„Do dobrovolnických prací se zapojili i samotní zástupci měst,“ připomněla Radmila Čukatová z centrály skupiny. Přičemž jako příklady záslužných činností zmínila úklid parku, čištění břehů rybníka či tvorbu didaktických pomůcek.

Firma zaměstnávající v celé republice přes 4,8 tisíce lidí pořádá dobrovolnické dny od roku 2012 – letos se jejich tradice obnovila po koronavirové pauze – a zaměřuje se na pomoc v lokalitách, kde má své výrobní závody a obchodní zastoupení.

„Jsem ráda, že jsme mohli společně pomoci tam, kde je to třeba, a ukázali jsme, že skupina ORLEN Unipetrol je dobrým a starostlivým sousedem,“ řekla místopředsedkyně představenstva Katarzyna Woś. Sama se zapojila jak v organizaci Borůvka v Praze, jež se se stará o pomoc handicapovaným, tak v litvínovském domově pro seniory, kde se nejen malovalo, ale došlo i na renovaci zahradního altánu a údržbu chodníku.

Zdroj: Youtube

Nejprve se ale dobrovolnické dny rozběhly ve středních Čechách: konkrétně v neratovické organizaci Rybka, která pečuje o lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Pomocníci přišli upravovat zahradu. V Kralupech nad Vltavou zase pomáhali v dětském domově – přičemž podpořit je přišel také starosta města Marek Czechmann (za STAN).

„Jsem rád, že Kralupy nad Vltavou jsou součástí této dobročinné iniciativy,“ pochválil. Přičemž shrnul, co se podařilo udělat: „Dětský domov se může pochlubit nově vymalovanou kolárnou. Dobrovolníci pomohli i s renovací a údržbou dětského hřiště na zahradě.“

Tradičně se pomáhalo také ve Veltrusích, upozornil mluvčí společnosti Pavel Kaidl. Tam se dobrovolníci rozptýlili v rozlehlém zámeckém parku. Také tamní starosta Filip Volák (za STAN) pomoc oceňuje: „Sehnat dobrovolníky, aby něco udělali pro obec, přírodu nebo památky, je velmi náročné.“