Letité koupaliště proto čeká v letošním roce rekonstrukce, na kterou má město už tři roky připravený projekt. Stále mu ale scházely peníze.

Havarijní stav bazénů po zimě volal po rychlém řešení, které už místní zastupitelé na svém posledním zasedání schválili. Podle jejich závěrů se město bude ucházet o dotaci z regionálního operačního programu Střední Čechy, ze kterého by Kralupy nad Vltavou mohly získat až třicet milionů korun.
Pokud by město uspělo, zaplatilo by svůj podíl z rozpočtu. Bez dotace by byl nutný úvěr.

Vany obou bazénů kralupského letního koupaliště musely být opraveny před každou sezonou už v minulých letech. V letošním roce by však záplatování stálo až dva miliony korun.

Kralupské koupaliště bývá v letních měsících plné návštěvníků z města, blízkých vesnic i Prahy. Ti budou z jeho zavření nešťastní. Mohou ale počítat s delším provozem krytého bazénu na Cukrovaru.

Potvrdila to vedoucí kralupského letního koupaliště a krytého bazénu Eva Novotná. „Odstávku krytého bazénu sice budeme muset kvůli běžné údržbě udělat, neměla by být ale delší než čtrnáct dnů,“ uvedla pro Mělnický deník Novotná.

Ani krytý bazén přitom není v nejlepším stavu, a tak by v příštím roce mělo dojít i na jeho rekonstrukci.