Stánky s cukrovinkami a pochutinami a prodej živých ryb doplnil letos na nádvoří i skákací hrad, který si děti užívaly s potěšením i v mírném deštíku, který se v sobotu spustil ze zataženého nebe. Ve vnitřních prostorách kromě exponátů králíků, slepic, krůt, hus, které děti obdivovaly, bylo připraveno i malování na obličej. Na krásné malůvky šikovné paní čekaly děti trpělivě ve frontě.

Na výstavě samozřejmě nechyběli ani zástupci organizace jednatel David Rameš a předseda Stanislav Mareš: „Snažíme se udržet akce ve stejném duchu a pokračovat v tom, co naši předkové vybudovali. Výstavy se konají již od roku 1969 a zpočátku se pořádaly v místním parku či hospodě a od roku 1983 se jsou umístěny po vybudování tohoto areálu právě zde“.

Dříve byl jarní termín v květnu a od roku 1995 z důvodů jiných květnových akcí se přesunul právě na Velikonoce. Cítovské chovatelské expozice jsou vyhlášené a účast je dost vysoká 500 – 600 návštěvníků a sjíždějí se nejen ze širokého okolí, ale překvapivě i ze vzdálených míst od Děčína, Berouna, Trutnova, Jičína či vzdáleného Sokolovska, aby zde nakoupili či prodali domácí zvířectvo. A v neposlední řadě, aby se pobavili či vyměnili své zkušenosti a předvedli své chovatelské úspěchy.

Marta Dušková