Zdejší sídliště V Zátiší se od konce listopadu pyšní obnovenou hlavní pěší trasou a zbrusu novými kontejnerovými stanovišti. Projekt regenerace sídliště od začátku počítal s odstraněním jednotlivých kotců u vchodů domů, které nahradila centrální stání se zastřešením.

Proměnou prošla i pěší zóna, která dnes připomíná klasickou promenádu. Nový asfaltový povrch mohou využívat lidé pro jízdu na kolech, či in line bruslích. Mlatový povrch ocení naopak vyznavači odpočinku. Na něm přibyly nové lavičky, odpadkové koše, ale i stojany na kola a dokonce psí pisoár. Uživatelé nově upravené plochy se mohou těšit i z hřiště na pétanque, důlků na kuličky i šachových stolků.

„Záměrem bylo vytvořit příjemné prostředí pro bydlení a život obyvatel. Proto jsme upřednostnili odborný prořez stávajících křovin, včetně úpravy tvaru porostů,“ upřesňuje Jan Novotný z odboru realizace investic a správy majetku kralupského úřadu. Pěší trasu tak doplnily nové stromy a keře, jejichž velikost respektuje možnosti prostranství. Úplnému dokončení brání současné počasí, a tak si občané budou muset na konečnou podobu ještě počkat. Podobnými úpravami projdou postupně všechna kralupská sídliště.