„Dohodli jsme se, že nebudeme závodu komplikovat situaci, necháme soutěžící projet a v pondělí by se pak teprve ulice zavřela a začaly by práce. Předpokládaná doba jejich trvání je zhruba jeden měsíc,“ řekl mělnický místostarosta Milan Schweigstill.

Celková cena ve smlouvě o dílo činí 1 361 000 korun. Město hradí rekonstrukci ze svého, bez přispění jakékoliv dotace.

Obyvatelé volají po úpravě komunikace u hřbitova v ulici Lesní už několik let zejména kvůli zlepšení její bezpečnosti. Lidé si často stěžují na neukázněné, příliš rychle jedoucí řidiče. Komunikace navíc spojuje oblast rodinného centra s dětským hřištěm, a tak se po ní často pohybují děti. „Na žádost občanů byla před lety nejvyšší povolená rychlost omezená pouze na třicet kilometrů v hodině, ale příliš se nedodržuje, zejména kvůli tomu, že místem vede rovný úsek,“ poznamenal místostarosta, podle kterého by mělo problém vyřešit optické zúžení komunikace.

„Nevím, jestli všichni budou dodržovat přímo třicet kilometrů v hodině, ale nebudou se moct dostat nad čtyřicet,“ podotkl.

Osobně si prý myslí, že komunikace vcelku až tolik riskantní není, ale lidem, co tam žijí, připadá, že tam všichni řidiči jezdí šílenou rychlostí. „Faktem ale je, že opatrnost je v ulici Lesní určitě na místě také kvůli dětem, které míří k dětskému hřišti nebo z něj,“ zdůraznil mělnický místostarosta.

Optické zúžení by pak mělo pomoct s další komplikací, k níž na silnici dochází. Autobusové zastávky jsou tam totiž koncipované takovým způsobem, že pokud na některé z nich autobus zastaví, většina aut ho pak objíždí. Hrozí tak vyšší nebezpečí srážky vozidla s chodcem. „Plánované ostrůvky na přechodu zapříčiní, že auta nebudou moct autobusy objet, a měly by celkově zklidnit tamější dopravu,“ řekl Jiří Guttenberg z mělnického Oddělení služeb, správy a údržby komunikací.