„Plánujeme vyřešit problém předražených toalet nacházejících se před hřbitovem, které nahradíme rekonstrukcí toalet ve stávající budově ležící v areálu hřbitova. Nebude to „smart“, ale na minci, nebo na kartu tak, aby platbu zvládl každý občan,“ uvedl Martinec. „Zatím nemohu říct přesnou částku, ale můžeme se bavit o statisících, rekonstrukce nebude přehnaně drahá,“ dodal.

Podle starosty byly chytré toalety, které město pořídilo v roce 2020 za bezmála 700 tisíc korun, málo využívané.

Z historické části města zmizí dopravní sloupky

Kontroverzní téma chytrých záchodků nebylo zdaleka jediným, které v minulosti vneslo mezi bývalé zastupitelstvo četné neshody. Ty se týkaly také dopravních balisetů, tedy zelenobílých sloupů, které se nacházejí na křižovatce Pražské, Fibichovy a Krombholcovy ulice.
Kritika se na ně hojně snášela i od obyvatel města.

Podle starosty nemají sloupky v historické části města co dělat. „O podobě křižovatky u soudu budeme jednat s odborníky, necháme si poradit a neplánujeme dělat chytré. Vycházíme především z toho, co štve naše občany,“ upřesnil záměr akce s tím, že balisety mohou být nahrazeny žulovými ostrůvky, nebo něčím podobným.

„Dále jsem požádal Jindřicha Špergla (TOP 09), aby prověřil, jestli je v místě správně nastavená autobusová doprava, která se nám z hlediska bezpečnosti nezdá optimální. Budeme se zabývat všemi částmi dopravního řešení, a teprve pak navrhneme budoucí podobu křižovatky,“ zakončil Martinec.