Ředitel mělnické městské policie Ladislav Hošmánek uvedl, že strážníci u všech odtahovaných vozů prověřovali, zda nejsou na seznamu hledaných aut. „Jedno z vozidel skutečně kradené bylo. Případ jsme předali policii,“ dodal Hošmánek.

Zatímco v loňském roce se při blokovém čištění vozidla neodtahovala, na letošní rok se odtahová služba objednala. „Ukázalo se to jako dobré řešení. Vozidla technických služeb se loni kvůli špatně zaparkovaným vozidlům nemohla dostat všude, a silnice tak zůstavaly znečištěné,“ poznamenal Hošmánek.

Každý majitel odtaženého auta musel uhradit tisíc korun za přemístění vozu na odtahové parkoviště. Za parkování na zákazu stání navíc strážníci udělovali i pokuty až do výše dva tisíce korun.

V některých případech ale přijela odtahová služba na místo zbytečně. Pět řidičů si totiž svá vozidla vyzvedlo jěště před jejím příjezdem. I tak ale musel každý z nich uhradit odtahové službě pět set korun.

Na blokových pokutách vybrali strážníci přes čtyřicet tisíc korun.

Ředitel technických služeb Oldřich Schindler uvedl, že každoroční náklady na jarní blokový úklid města přesahují půl milionu korun. Na jarním úklidu se podílelo vedle zaměstnanců technických služeb také patnáct lidí, které doporučil úřad práce.