V dopise tvrdí, že se na jeho osobu dlouhá léta hromadí stížnosti od veřejnosti.

Podle vedoucího odboru kultury v Neratovicích Vladimíra Půčka nemá ale požadavek zastupitelky opodstatnění. „Za sedm let, co jsem ve funkci, jsem žádnou stížnost na ředitele Frieda neobdržel a nevím ani o tom, že by ji někdo poslal jinam na městský úřad,“ říká vedoucí odboru kultury Vladimír Půček. „Paní Spěváčková vydává za hlasy veřejnosti lživé útoky na moji osobu na jejích webových stránkách,“ uvedl ke stížnosti Fried.

Zastupitelka tvrdí, že veřejnost se pozastavuje na nedostatečným využitím rozlehlého komplexu společenského domu, neprůhledným hospodařením a nad omezenou programovou skladbou, která nepamatuje na všechny vrstvy obyvatel Neratovic.

Podle Vladimíra Půčka nic z toho není pravda. „Vím, že v komplexu stále probíhají nějaké pořady. Ohledně hospodaření se každoročně koná veřejnosprávní audit, který nikdy neshledal žádné závady,“ řekl vedoucí odboru s tím, že sleduje čerpání rozpočtu společenského domu a závazné ukazatele.

Spěváčková dále poukazuje na scházející taneční večery s dechovou hudbou, za nimiž lidé jezdí do blízkého Zlonína. „Večery s dechovkou jsme v minulosti pořádat zkoušeli, ale byl o ně minimální zájem,“ vysvětlil Ivan Fried. Jeho slova dokládá i zkušenost provozovatelů Jazzové zahrady manželů Šilhavých, kteří podobné akce rovněž zrušili pro nezájem.

Ani další tvrzení Anny Spěváčkové, že Fried je ve funkci bez výběrového řízení, není podle Půčka pravdivé. „Do funkce byl řádně jmenován a že je v ní už patnáct let, je jen důkazem, že svou práci dělá dobře,“ zdůraznil. Stížnost zastupitelky obsahuje i pasáž s tvrzením, že se v kulturním centru nepořádají koncerty vážné hudby, festivaly, přehlídky, setkání. To je podle ředitele Frieda i vedoucího odboru kultury naprostý nesmysl. „Nelze ani vypočítat, kolik takových pořadů proběhlo jen v posledních letech – stačí se podívat na programy z minulých období,“ řekli oba funkcionáři.

Vladimír Půček se také pozastavil nad požadavkem Anny Spěváčkové, aby Fried předkládal dramaturgický plán ke schválení. „To je návrat před rok 1989, do doby cenzury a schvalovacích komisí,“ kroutil hlavou vedoucí odboru.

Na středečním zasedání zastupitelstva neprošel ani návrh, aby kontrolní výbor provedl kontrolu činnosti a předložil objektivní zprávu, protože odvolání Frieda je výhradně v pravomoci rady. Kauza se proto radním vrátí na stůl.

Autor: Pavel Schebesta