Starostka obce Nová Ves Jana Uhrová zahájení výstavby vítá, ostatně už pět let se snažila tento projekt prosadit a usilovala o jeho realizaci. „Stoprocentně to všem pomůže, vždyť ta křižovatka je považovaná za druhou nejhorší v celé republice," upozornila Uhrová na skutečnost, že nadjezd je díky svému dopravně-technickému stavu dlouhodobě nepřehledný, a tedy i potenciálně nebezpečný.

Jedním z největších problémů jsou chybějící připojovací pruhy. Díky tomu na obou křižovatkách často dochází k dopravním nehodám.

„Okno mojí kanceláře míří přímo na jednu z křižovatek. Dnes a denně tam vídám situace, kdy jenom trnu, až se něco stane. Už několikrát jsem dokonce ohlašovala nehodu a volala policii, záchranáře a hasiče," poznamenala s tím, že v budoucnu by se bez podobných zážitků ráda obešla.

V posledních pěti letech došlo v tomto úseku k více než šedesáti nehodám, za uplynulé dva roky se ale jejich počet výrazně snížil. Od začátku letošního ledna zde byly hlášeny pouze čtyři takové případy.

Okružní křižovatky se budou stavět ve dvou etapách. Ta první začíná už po víkendu a trvat by měla zhruba čtyřicet dní. Přinese s sebou určitá dopravní omezení, například úplnou uzavírku sjezdu z dálnice u Nové Vsi. A řidiči, kteří pojedou po silnici I/16 ve směru od Slaného, zase nebudou moci na dálnici najet. Zástupce vedoucího mělnického dopravního inspektorátu Marek Novák doporučuje dojet až do Mlčechvost, tam se otočit a na dálnici najet z druhé strany.