Nemocnice od počátku dubna dočasně uzavřela některá klíčová oddělení. Podle vyjádření odborářů jsou na vině rozpory mezi vedením společnosti a zdravotníky, když ani po půlročním vyjednávání se obě strany neshodly na podobě kolektivní smlouvy pro rok 2018. Situace dospěla tak daleko, že někteří lékaři odmítli sloužit přesčasy (jež označují za „výrazně nadlimitní“) za podmínek navrhovaných vedením nemocnice.

Důsledek pocítili pacienti. Provoz byl přerušen na interně, chirurgii a ortopedicko-traumatologickém oddělení včetně jednotek intenzivní péče, operačních sálů, JPL – jednodenní chirurgie i pohotovostních ambulancí. Lékařský odborový klub k tomu uvedl, že jde o rozhodnutí vedení nemocnice, v jehož kompetenci je zajištění nepřetržitého provozu nemocnice – i jeho případné omezení. „Uzavření těchto oddělení a nařízené volno, respektive dovolenou, musí lékaři respektovat,“ uvádí prohlášení odborového klubu. Středočeská záchranná služba reagovala posílením mělnického stanoviště o jednu posádku, aby byly týmy záchranářů připraveny na časově náročnější jízdy s pacienty do vzdálenějších nemocnic.

Informace ze sklonku března hovořily o tom, že provoz na uzavřených odděleních má být obnoven v pondělí 16. dubna. To stále platí, potvrdila na počátku víkendu mluvčí Šefčíková. Nevyloučila ale, že vyjednávání se zástupci Lékařského odborového klubu-Svazu českých lékařů by mohlo přinést změnu. „Vedení nemocnice je otevřeno dalším jednáním v příštím týdnu,“ konstatovala.

Připravenost k jednání již na počátku týdne zdůraznili jménem vedení místní organizace lékařského odborového klubu také Marek Dvorský a Petr Vožeh. „Lékaři vždy byli a i nadále jsou připraveni v zájmu rychlého vyřešení vyhrocené situace jednat s vedením nemocnice,“ uvedli ve svém prohlášení. Zatím ale obě strany zjevně ke shodě nedospěly.