Majitelé firem, které provozují nákladní dopravu, jsou otrávení z návrhu ministerstva dopravy omezit od pátku do neděle jízdy kamionů. Kdyby jejich vozy nesměly v pátek odpoledne, v sobotu dopoledne a v neděli až do večera na silnice, znamenalo by to pro firmy existenční potíže. Zatím platí pro kamiony pouze páteční a sobotní omezení v době letních prázdnin. Změna by měla snížit provoz na silnicích i počet dopravních nehod kamionů.

„Stoupne ale počet krádeží z kamionů na parkovištích, kde by musely čekat, až budou smět jet dále,“ řekl majitel mělnické dopravní firmy Pavel Vlk.

Parkoviště pro kamiony podle něho budou přeplněná, například cestou z hraničního přechodu Rozvadov do Mělníka jsou parkovací plochy pro kamiony s as i dvěma sty místy, denně tam ale jezdí až dva tisíce vozů. „Jestli to vláda schválí, budeme mít všichni ekonomické potíže,“ poznamenal Vlk a připomněl, že v dalších evropských zemích , například v Anglii nebo Belgii, už víkendová omezení padla.

Příliš radosti návrh nepřinesl ani do měst a vesnic. „O víkendech jsou ulice skoro prázdné, potřebovali bychom dostat náklaďáky z města spíš ve všedních dnech, kdy je u nás příšerný provoz,“ řekl Jaromír Kala z Kralup nad Vltavou.