„Jak je možné, že jako zastupitelé dostáváme tuto záležitost do materiálů ex post? Proč se to muselo dělat, když se hala rekonstruovala před pěti lety?“ ptal se na zasedání zastupitel Bohuslav Bubník (ODS s podporou Strany Soukr. ČR).

Místostarosta Milan Schweigstill (Máme rádi Mělník) na jeho dotaz reagoval vysvětlením, že šlo o řešení havarijního stavu. „Světla byla tehdy udělána velice neodborným způsobem. Napravujeme tedy situaci, která tehdy vznikla. Technické služby zaplatily výměnu světel ze svého zálohového rozpočtu a žádají o to, aby se jim náklady proplatily,“ připomněl místostarosta.

Tím ale debata zdaleka nekončila. Zastupitele Zbyňka Šnajdra (Nezávislý kandidát) zajímalo, kdo před lety projekt zadával. „Jak to, že se to neodhalilo už při převzetí? Muselo se splnit měření osvětlení, a pokud to tehdy bylo v pořádku, jak to, že to nevyhovuje nyní?“ tázal se. Místostarosta Schweigstill neznal podrobnosti, neboť se tehdy podle svého vyjádření na projektu nepodílel. „Úředník, kterým na tom dělal, už na úřadu dávno nepracuje,“ dodal.

Zastupitel Bubník připomněl, že v době realizace akce byl Schweigstill radním a místostarostou pro investice. Poté navrhl projednávanou záležitost odložit, aby se stihly dohledat potřebné informace.

Jeho návrh ovšem nebyl následujícím hlasováním přijat. Naopak návrh, který měl zajistit technickým službám proplacení peněz, prošel díky podpoře jedenácti z jednadvaceti zastupitelů, proti byli tři a dalších sedm se hlasování zdrželo.

Podle správce haly Pavla Řízka se problém se světly řešil už před rokem a půl. „Je dobře, že jsou vyměněná,“ prohlásil s tím, že každé světlo vážilo zhruba deset kilo a drželo v perforovaném sádrokartonu na dvou plastových hmoždinkách. „Chodí sem spousta lidí včetně dětí,“ připomněl Řízek.

Sportovní hala BIOS byla před rekonstrukcí v roce 2015 ve špatném technickém stavu. Nebylo možné ji dokonce skoro ani vytopit. Energetické ztráty dosahovaly až sta procent. Stavba navíc obsahovala azbest. Náklady na rekonstrukci dosáhly dvanácti a půl milionu korun.