Potvrdil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský s tím, že původní termín opravy, která měla být hotová v červnu, se z důvodu přípravy projektu protáhl.

„Pokud vše dopadne, jak má, a nedojde k žádnému zdlouhavému odvolávání, jsme připravení začít s pracemi v polovině roku. Do konce roku pak chceme být hotovi," uvedl Jakub Ptačinský.

Nové koleje i opravy přejezdů

Součástí rekonstrukce dráhy, ze které mohou lidé v současné době vidět pouze přejezdy, bude položení nových pražců a kolejí, vyčištění štěrkového lože, úpravy nástupišť i opravy a modernizace přejezdů.

Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla projekt počítá také s novým osvětlením nástupišť. „Naopak nádražní budovy ani využití jejich čekáren se nezmění," uvedl.

Původní plány, kdy měla být trať obnovena ještě v letošní turistické sezoně, vzaly za své. Mšenský starosta Martin Mach připomněl, že chybějící dráha bude mít na turistický ruch v regionu dopad.

Místo vlaků cyklobusy

„Věřím však, že většina turistů využije například cyklobusy, které Mšeno provozuje spolu s dalšími městy," doplnil s tím, že po opravě železniční trati by se na koleje měly vrátit i cyklovlaky.

Mšenská lokálka nejezdí od konce loňského léta, kdy byl provoz na trati z důvodu havarijního stavu zrušen.