"Dočkáme se v letošním roce dokončení oprav na Blatech? Ještě schází udělat propojky ulic Máchova, Nebeského a Světická," ptá se Jaroslav Havel z mělnické části Blata, který v rozpočtu města na letošní rok položku týkající se dalších prací nenašel.

A není ani divu. Rekonstrukce komunikací na Blatech je podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla dokončená, tedy až na pár dodělávek v Hleďsebské ulici.

Čtěte také: Rozhlasy už šíří novinky většinou jen na vesnicích

„Těch pět propojek součástí projektu, který jsem převzal po svých předchůdcích, nebylo. Snažíme se na ně ovšem sehnat nějaké peníze, abychom jejich povrch mohli zpevnit alespoň válcovaným obrusem," říká místostarosta města, podle něhož jde v podstatě o polní cesty, které nikdy nebyly zpevněné.

„Pokud město letos propojky neopraví, budeme na to muset čekat zase další desetiletí," myslí si Jaroslav Havel, který žije v Máchově ulici.

Milan Schweigstill připomíná, že zpevnění povrchu každé z pěti propojovacích ulic městkou pokladnu vyjde na několik set tisíc korun. Přesto jejich opravu nezavrhuje. Ale ani neslibuje. „Bohužel nemohu slíbit, že se letos dostane na všechny, ale určitě nějakou propojku opravíme. Zohledníme, kolik je do jaké propojky vchodů do domů a podle toho budeme postupovat," vysvětluje mělnický místostarosta.

Čtěte také: Většina měst na Mělnicku opět vyvěsí vlajku Tibetu