Rekonstrukce komunikace z Rousovic až do Skuhrova bude rozdělena na dvě etapy a doprava tu bude řízena kyvadlově světelnou signalizací. Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla to bude složité, ale vedení radnice nyní vyjednává s Ředitelstvím silnic a dálnic, aby nejprve začali s etapou vzdálenější, tedy ve Skuhrově. „Je to z toho důvodu, že až se zavře Kokořínská a Nádražní ulice, aby byl už průjezd ze Skuhrova volný a dalo se projet kolem Malého Borku,“ vysvětlil Schweigstill.

Letos v létě navíc Ředitelství silnic a dálnic plánovalo opravu velkého kruhového objezdu na Pšovce. To se naštěstí odkládá do doby, než bude hotový a otevřený starý most Josefa Straky. Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové se bude opravovat spolu s rondelem u Mefritu i komunikace do Vehlovic. „Tato stavba je teprve ve fázi soutěže, ještě nedošlo ani k otevírání obálek,“ tvrdí Ledvinová s tím, že bude zahájena až po ukončení oprav v Mladoboleslavské. „Lépe řečeno omezení dopravy plynoucí z této stavby bude až po ukončení omezení na silnici číslo šestnáct ve Skuhrově,“ potvrdila mluvčí ŘSD.

Nejdříve to totiž vypadalo, že se najednou uzavřou všechny hlavní příjezdy do Mělníka. To by ovšem znamenalo totální kolaps dopravy. Podle Niny Ledvinové v žádném případě u všech staveb není v plánu, aby se potkalo omezení dopravy. „S vedením města pochopitelně bude situaci řešit, není v zájmu ŘSD omezit současně všechny příjezdy do Mělníka,“ vysvětlila mluvčí.

Po dokončení první etapy oprav na Mladoboleslavské je na řadě uzavření Kokořínské a Nádražní ulice, což je hlavní příjezd do Mělníka ve směru od Mšena. Ta by měla být uzavřena pro veškerou dopravu úplně. Bude se totiž opravovat mostek přes Pšovku a rozšiřovat křižovatka u závor ulic Kokořínská a Nádražní. Začít se mělo už v dubnu, ale i v těchto dnech je Kokořínská stále průjezdná. „Ředitelství silnic a dálnic má problémy s výběrem zhotovitele, proto se stavební práce stále odkládají. Začne se pravděpodobně až v první polovině července,“ tvrdí Milan Schweigstill s tím, že k ŘSD se připojí i Vodárny Kladno Mělník, které budou v místě renovovat asi 400 metrů kanalizace. „Hlavně bojujeme za to, aby se všechny práce zkoordinovaly a proběhly v tomto úseku ve stejném termínu,“ doplnil místostarosta.

Další stavbou, kterou ŘSD plánuje na území Mělnicka, je oprava komunikace na silnici číslo devět z Obříství do Větrušic. Ani tady ovšem ještě není podepsaná smlouva se zhotovitelem. „Předpokladem je, že začneme pracovat ve Skuhrově, budeme pokračovat Obřístvím a naposledy přijde na řadu kruhový objezd u nového mostu,“ dodala Ledvinová.

- V pondělí 21. května začne dopravní omezení v Mladoboleslavské
- Po dokončení první etapy prací v Mladoboleslavské bude zcela uzavřena ulice Kokořínská a část Nádražní ulice.
- Následně začne druhá etapa na Mladoboleslavské
- Po dokončení starého mostu se začne s rekonstrukcí rondelu na Pšovce u Mefritu a silnice do Vehlovic.