Silnice je od léta loňského roku uzavřena a veškerá doprava je vedena objízdnou trasou. Opravu má zajistit právě KSUS, neboť tato komunikace patří do její správy.

Tiskový mluvčí Městského Úřadu Kralupy Aleš Levý tvrdí, že v současné době byl ukončen monitoring komunikace a přilehlých svahů a dále dodává: „Veškeré práce, které na poškozeném úseku dosud probíhaly, se týkaly pouze provozního zabezpečení. Bohužel musím konstatovat, že všechny plány o rychlosti opravy vozovky vzaly za své a vůbec nekorespondují s tím, co nám bylo přislíbeno na podzim. Vyhlídky pro jaro tedy nejsou vůbec příznivé, neboť Krajská správa a údržba silnic stále ještě nevybrala na tuto akci dodavatele.“

Levý odhaduje, že na jaře se s opravou vozovky rozhodně nezačne. Jak moc budou další úpravy časově i finančně náročné prý v současné době nikdo nedokáže přesně určit.

„Pro občany je toto určitě velice nepříjemná zpráva, ovšem město v této chvíli opravdu nemůže nikterak zásadně ovlivnit termín realizace oprav propadlé komunikace,“ vysvětluje mluvčí úřadu.