Máchovu ulici na mělnických Blatech, která je samá díra, čeká v letošním roce rekonstrukce. Město na opravu zajistilo peníze a opravu. Asfaltu se lidé zatím nedočkají, oprava by ale měla zajistit, aby jim při dešti neteklo na pozemky u domů.

„Podařilo se zajistit finanční krytí převodem z fondu bytového hospodářství,“ uvedl mělnický starosta Miroslav Neumann. Na opravu ulice tak poputuje 450 tisíc korun, které by měli stačit na strhnutí cesty o několik centimetrů. To by pomohlo nejen při odtoku vody, ale také při samotném průjezdu ulicí. Ta je totiž v současnosti samá díra a záplatování by podle lidí z ulice i odborníků bylo naprosto zbytečné, což potvrzují především zkušenosti obyvatel ulice.

„V minulých letech ze zavezených děr deště zase všechno vymlely,“ řekl před časem pro Mělnický deník Jaroslav Havel, který v Máchově ulici bydlí už čtyřicet let.

Vyplavená hlína přitom postupně zvedala povrch vozovky až na úroveň obrubníků. Valící se dešťová voda má tak volnou cestu až na pozemky u domů. Odebrání několikacentimetrové vrstvy a případné zavezení povrchu trochou štěrku by mělo problém vyřešit. Na nový asfaltový povrch si ale lidé v ulici počkají. Město musí na Blatech nejdříve vyřešit výstavbu kanalizace. Před ní nechce do rekonstrukcí ulic investovat větší peníze.